Bronzový

Co je v MHD energetická odpovědnost?

Dnes jsem v tramvaji slyšel hlášení o nehodě a výzvu k energetické odpovědnosti, aby nedocházelo k výpadkům. O co přesně jde?
Doplňuji:
Jde o Prahu a hlášení bylo vysílačkou řidičům, ne pro cestující (pardon). Stál jsem zrovna u dveří od kabiny řidiče, proto jsem to zaslechl.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

To bys musel asi upřesnit, které město, u nás nikdy nic takového nehlásí a nehlásili. Kromě zastávek a přípojů hlásívají jen (na jistých zastávkách), že si máme dát pozor na kapesní krádeže.
Doplňuji:
To je těžko, to by tu musel být tramvaják, možná, že mají nějaká pravidla o tom, že nejezdit na plné kule tři tramvajky najednou na jednom trafoúseku (kvůli el. přetěžování trafa) apod.

Další odpovědi:

Pokročilý

Přesně jak píše v doplňující odpovědi cochee - jde o to, že když se mnoho vozidel v jednom úseku rozjede najednou, tak přetížením se vypne nadproudová ochrana v měnírně a vozidla se tedy zastaví. Pokud by se rozjela všechna znovu, situace by se opakovala. Nějaký čas trvá, než se ochrana znovu automaticky zapne a vzniklo by tak zbytečně zdržení dopravy.
Doplňuji:
Velký výkyv v odběru energie je také nežádoucí - dodavatel energie by za to mohl dopravní podnik i pokutovat.

Diskuze k otázce

Bronzový

Hamon

cochee: v to doufám, že se tu najde nějaký tramvaják. Mám podobnou představu, ale zajímá mě, co to znamená přesně.

Stříbrný

cochee

Jj, souhlasím.

Zlatý

zzzzz

cochee podle te hlášky, kterou jste uvedl tipuji, že jste z Ostravy??? :-)

Stříbrný

cochee

ano, v profilu to sice nemám, ale i z některých dalších mých odpovědí to lze odvodit ;)

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 233
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.