Hamon

Co je v MHD energetická odpovědnost?

Dnes jsem v tramvaji slyšel hlášení o nehodě a výzvu k energetické odpovědnosti, aby nedocházelo k výpadkům. O co přesně jde?
Doplňuji:
Jde o Prahu a hlášení bylo vysílačkou řidičům, ne pro cestující (pardon). Stál jsem zrovna u dveří od kabiny řidiče, proto jsem to zaslechl.

Nejlepší odpověď
cochee

To bys musel asi upřesnit, které město, u nás nikdy nic takového nehlásí a nehlásili. Kromě zastávek a přípojů hlásívají jen (na jistých zastávkách), že si máme dát pozor na kapesní krádeže.
Doplňuji:
To je těžko, to by tu musel být tramvaják, možná, že mají nějaká pravidla o tom, že nejezdit na plné kule tři tramvajky najednou na jednom trafoúseku (kvůli el. přetěžování trafa) apod.

Další odpovědi
kelley

Přesně jak píše v doplňující odpovědi cochee – jde o to, že když se mnoho vozidel v jednom úseku rozjede najednou, tak přetížením se vypne nadproudová ochrana v měnírně a vozidla se tedy zastaví. Pokud by se rozjela všechna znovu, situace by se opakovala. Nějaký čas trvá, než se ochrana znovu automaticky zapne a vzniklo by tak zbytečně zdržení dopravy.
Doplňuji:
Velký výkyv v odběru energie je také nežádoucí – dodavatel energie by za to mohl dopravní podnik i pokutovat.

Hamon

cochee: v to doufám, že se tu najde nějaký tramvaják. Mám podobnou představu, ale zajímá mě, co to znamená přesně.

cochee

Jj, souhlasím.

zzzzz

cochee podle te hlášky, kterou jste uvedl tipuji, že jste z Ostravy??? 🙂

cochee

ano, v profilu to sice nemám, ale i z některých dalších mých odpovědí to lze odvodit ;)