Avatar uživatele
Hamon

Co je v MHD energetická odpovědnost?

Dnes jsem v tramvaji slyšel hlášení o nehodě a výzvu k energetické odpovědnosti, aby nedocházelo k výpadkům. O co přesně jde?
Doplňuji:
Jde o Prahu a hlášení bylo vysílačkou řidičům, ne pro cestující (pardon). Stál jsem zrovna u dveří od kabiny řidiče, proto jsem to zaslechl.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Hamon

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz před 3734 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

To bys musel asi upřesnit, které město, u nás nikdy nic takového nehlásí a nehlásili. Kromě zastávek a přípojů hlásívají jen (na jistých zastávkách), že si máme dát pozor na kapesní krádeže.
Doplňuji:
To je těžko, to by tu musel být tramvaják, možná, že mají nějaká pravidla o tom, že nejezdit na plné kule tři tramvajky najednou na jednom trafoúseku (kvůli el. přetěžování trafa) apod.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kelley

Přesně jak píše v doplňující odpovědi cochee – jde o to, že když se mnoho vozidel v jednom úseku rozjede najednou, tak přetížením se vypne nadproudová ochrana v měnírně a vozidla se tedy zastaví. Pokud by se rozjela všechna znovu, situace by se opakovala. Nějaký čas trvá, než se ochrana znovu automaticky zapne a vzniklo by tak zbytečně zdržení dopravy.
Doplňuji:
Velký výkyv v odběru energie je také nežádoucí – dodavatel energie by za to mohl dopravní podnik i pokutovat.

Upravil/a: kelley

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hamon

cochee: v to doufám, že se tu najde nějaký tramvaják. Mám podobnou představu, ale zajímá mě, co to znamená přesně.

před 3734 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Jj, souhlasím.

před 3734 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

cochee podle te hlášky, kterou jste uvedl tipuji, že jste z Ostravy??? 🙂

před 3734 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

ano, v profilu to sice nemám, ale i z některých dalších mých odpovědí to lze odvodit ;)

před 3734 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek