Dismas

Co je třeba k tomu, abych se stal imámem?

Nejlepší odpověď
annas

Vystudovat vysokou školu. Musíte znát jako první arabštinu, protože všechny ostatní předměty jsou vyučovány prostřednictvím knih v arabštině.

Studovat právní vědu / soudnictví),"aqidah (vyznání / přesvědčení, Korán atd.

Je obtížné popsat metody, jak se stát imámem, protože termín znamená různé významy v různých islámských sektách. Například každý, kdo vede modlitby na bohoslužbách, je dočasně imám.

Slovo může jednoduše znamenat „vůdce“, ale může to být i čestný titul, nikoliv jen název funkce, pro kterou se osoba připravuje atd.

Více podrobností v anglických zdrojích.
https://www.red­dit.com/r/islam/com­ments/2u3mup/qu­estion_how_do­es_one_go_abou­t_becoming_a_i­mam/

Např i v USA můžete studovat VŠ
https://www.qu­ora.com/How-does-one-become-a-Imam-Shiekh-or-Scholar-of-Islam

http://www.wi­segeek.org/how-does-someone-become-an-imam.htm

Další odpovědi
Drap

Musíš se naučit chodit po schodech a udělat si imánský kurz

anonym

Stačí se „dobře"narodit?Mys­lím, že ne, protože svůj vrozený intelekt je třeba rozvíjet a to někdy znamená též "potit krev“, v opačném případě budete natom pravděpodobně ještě hůř, než „obyčejní smrtelníci“ a dokonce by vás mohli přibít i na kříž?!…máte pocit, že vyčuhujete z davu?A není to fakt jenom pocit?Dokažte to získejte si lidi, ale neznásilňovat!„Na každýho se najde chlap“…„Na každou svini se najde řezník“…„Na každý prase vaří se voda“…

mojitek

a už sis důkladně prostudoval korán „o co tam ve skutečnosti jde?“?Jestli ano a přesto na tom trváš,tak nechápu.
Tady nikdo ani zdaleko neví co vlastně v tom koránu je napsáno,co hlásá za „moudrosti“ vidno podle těch reakcí a palců.Musíte za každou cenu odpovídat jenom kvůli přidělení bodů???

xxx3

To je zábavná otázka. Nemá na to ÚP rekvalifikace?