beer

Co je toto za světový rekord? Nějak tomu nerozumím.

„Současný rekordní úlovek je největším zaznamenaným úlovkem na prut“:
http://hobby.id­nes.cz/rybar-jakub-vagner-se-vratil-z-indie-s-novym-svetovym-rekordem-p74-/rybareni.aspx?c=A120530­_120113_rybare­ni_bma
Přitom on sám ulovil na prut mnohem těžší ryby:
http://hobby.id­nes.cz/cesky-rybar-chytil-nejvetsi-sladkovodni-rybu-sveta-boji-se-ji-i-domorodi-indiani-gp0-/rybareni.aspx?c=A080911­_122128_hobby-mazlicci_nep
Něco je špatně, ale nevím co.. Rozhodně by ale měla být upřesněna nějaká kategorie toho rekordu, nebo cosi jiného. Poradíte?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
Ar

To je rekor pro daný druh ryby. U Gooncha je rekord těch 87 kilo a 130 kilo je rekord pro Arapaimu

Další odpovědi
Drap

Je to zcela jasné. Jedná se o největší zaznamenanou rybu tohoto konkrétního druhu ulovenou na prut. U ryb se rekordy počítají u každého druhu zvlášť. Je logické, že rekordní pstruh, bude podstatně menší, než rekordní štika.

beer

Ar, díkec. Klidně ale mohli pro čtenáře laiky volové napsat „Současný rekordní úlovek je největším zaznamenaným úlovkem tohoto druhu na prut“.
P.S.: A to jsem čeče chodil leta letoucí na ryby )) Jenže tenkrát se to bralo trochu jinak než dnes, u vody bylo pár lidí, každej měl svýho flíčka atd. Šlo spíš o klid a pohodu, ne rekordy (teda alespoň většině).