bolak

Co je tohle za houbu?

Vypadá to jako kuřátka, ale není to svítivě žlutý, ale spíš takový vybledle béžový. Rostlo to v dubovým lese.

http://s13.pos­timg.org/41gx7go3b/­houba_051020140­922.jpg

Nejlepší odpověď
Banán88

kuratka invalova / ramaria invalii
Doplňuji:
no faaaakt.. nekecam .. https://www.go­ogle.co.uk/se­arch?q=ku%C5%9­9%C3%A1tka+in­valova&num=20&cl­ient=firefox-a&hs=WC4&rls=­org.mozilla:cs:of­ficial&channel=sb&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ei=_xBI­VIrnNcrY7AaKvYH­QCg&ved=0CCcQsAQ&biw=113­8&bih=527

Další odpovědi
ten který je

Něco jsem vypátral,jen ten dubový les mne mate.
http://www.na­turfoto.cz/ku­ratka-bledoslizka-znaky-hub-fotografie-18414.html

bolak

ten který je: má pravdu (banán), ty cos našel ty maj jinej tvar, ale díky za snahu :)

Funna

sorry, ale nemá…kuřátko invalovo roste v jehličnanech…toh­le je prostě kuřátko sličné, jen je tyo mladá plodnice, takže se ještě nestačila vybarvit do žluta…

bolak

ale fakt že to byl čistě dubovej les, žádnej jehličnáč kam oko dohlédne, divný

Banán88

Dekuji za nominaci, nicmene i tak jsem odeslal dotaz na ceskou mykologickou spolecnost aby jsme se dockali spravedliveho rozhodnuti a tak uvedli vse na spravnou kolej.. kdyz vyckate.. ihned jak dostanu odpoved, vlozim ji sem.. uvidime, treba ma pravdu TEN KTERY JE a FUNNA ;)

Banán88

kuratka invalova lze bezne nalezt i vlese dubovem a jinych listnatych porostech.. ovsem co je na fotografii doopravdy, si netroufaji tvrdit ani v mykologickem institutu.. tedy dokud neuvidi houbu zive, je mozne zaslat postou. Ja ji nemam, takze poslat ji muze bolak.. Tot odemne vse pratele.. (za CMS vyjadreni od pana Pavla Svobody)

bolak

:) tak já ji doma nemám, nechal jsem ji v lese, ale můžu jim dát gps souřadnici a ať se na ni jdou podívat sami

bolak

ale je to určitě to cos psal ty, kuřátko sličné to nebude natuty, ta houba už byla dospělá, a okolo jich bylo dalších x a žádná neměla takovou tu zlatou barvu, a to měly ty houby 6cm na výšku