Gami.Pet

Co je to zdanitelné plnění?

Odpovědi
MK44

Zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty

§2, odst.2
Zdanitelné plnění je plnění, které

  1. je předmětem daně a
  2. není osvobozené od daně.

§21, odst.2
Při dodání zboží se zdanitelné plnění považuje za uskutečněné

  1. dnem dodání podle § 13 odst. 1 při prodeji podle kupní smlouvy
  2. dnem převzetí v ostatních případech,
  3. dnem příklepu při vydražení zboží ve veřejné dražbě podle zvláštního právního předpisu nebo
  4. dnem vzniku práva užívat zboží nájemcem při dodání zboží podle § 13 odst. 3 písm. d).

Vymezení plnění – od §13
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dph/cast1h2d3­.aspx

Pepa25

Zjednodušeně: to, co podléhá DPH.

Stingo

To je datum, kdy se uskutecnila obchodni transakce a obchodnik v tom obdobi odvede nebo si odecte dph.