Co je to základní potřeba člověka? Tím nemám na mysli 00.

Neustále se objevuje v mediích základní potřeby člověka, je to někde orientačně sepsaný, co se tím myslí?

Nejlepší odpověď
badisko

koukal jses na wikipedii ?… Maslowova pyramida
Maslowova pyramida (potřeb) je hierarchie lidských potřeb, kterou definoval americký psycholog Abraham Harold Maslow v roce 1943. Podle této teorie má člověk pět základních potřeb (od nejnižších po nejvyšší – společně pak tvoří jakousi pomyslnou „pyramidu“): … http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mas­lowova_pyrami­da

V Tv jim urcite nejde o jidlo ..Piti ..spanek ..a dychani …

Další odpovědi
anonym

Mezi základní potřeby člověka patří možnost – se vykecat…
O tom ostatně svědčí i mnoho pseudodotazů na těchto stránkách…
😉
A jinak pochopitelně to, co nutně potřebuješ k životu – prostředí k ´přežití´, jídlo, pití. Někdy je udávána i ´potrava´ duševní – ale tomu se mi (zejména u některých jedinců) ani nechce věřit.
😉

dnb

http://centrum­prev.sweb.cz/MA­NUAL/MANUALVI-oddil3.htm
Doplňuji:
Podle té stránky: Sebenaplnění, Rozvoj, Přežití…

marci1

Ty nejzákladnější minimální potřeby pro člověka : kyslík, voda, potrava a láska. 🙂

arygnoc

záleží na tom, či budeš pátrať v kydoch odborníkov, alebo si zoberieš ako smerodajné sledovanie reálneho života.

rozhodne ich má iné bezdomovec (menšie nároky) ako fracek s tabletom v jednej ruke a jointom v druhej a bublajúcim niečo o krásnej demokracii dopovanej oteckovou kreditkou.

v surovom stave je to všetko, čo umožní jednotlivcovi prežiť (voda, potraviny).
ostatné je bonus, pohodlie.

zjentek

to my lidé ještě nevíme. Kdybychom to věděli, nešli bychom naším směrem. Až poodhalíme, proč jsme tady, tak to jistě zjistíme ,)

arygnoc

badisko:

presne TOTO (pyramída) som myslel ako kydy odborníkov.
s realitou to nemá nič spoločného.

podobne ako uistenie centrálnej banky, ktorá znehodnotí kč pred sviatkami a nevidí dôvod ku zvyšovaniu spotrebiteľských ci­en.

badisko

tak jo arygnoc .. tak koukej …
Abraham Harold Maslow (1. dubna 1908, Brooklyn, New York, USA – 8. června 1970, Menlo Park, Kalifornie, USA) byl americký psycholog, jeden ze zakladatelů humanistického proudu v psychologii, 10. nejcitovanější psycholog ve 20. století.[1] Nejčastěji bývá uváděn jako autor Maslowovy pyramidy lidských potřeb. Maslow je původem polské jméno a proto se čte polsky, a ne anglicky. atd vice zde .. Abraham Harold Maslow (1. dubna 1908, Brooklyn, New York, USA – 8. června 1970, Menlo Park, Kalifornie, USA) byl americký psycholog, jeden ze zakladatelů humanistického proudu v psychologii, 10. nejcitovanější psycholog ve 20. století.[1] Nejčastěji bývá uváděn jako autor Maslowovy pyramidy lidských potřeb. Maslow je původem polské jméno a proto se čte polsky, a ne anglicky.

toho ze jsi napsal toto … kydy odborníkov. kazdej je blbej jen ty jses Buh my vime ..

badisko

oprava >> Co ty jsi dokazal krome toho.. ze jsi napsal toto … kydy odborníkov. kazdej je blbej jen ty jses Buh my vime .. je lehke zpochybnovat neci praci … kdyz jsi nikde neprorazil a nejsi na jeho miste …

arygnoc

nemusím byť na jeho mieste.
stačí zdravý sedliacky rozum.

chcem vás vidieť, ako jeho zbytočnou príručkou (resp. konštatovaním, čo už je dávno známe [na to musel študovať psychológiu?]) zabijete, vykucháte a pripravíte večeru.

tieto jeho poznatky NEPOTREBUJÚ ani primitívi doby kamennej, lebo o nich VEDIA, naučil ich to život a skúsenosti predávané generáciami.

proste, pripadá mi zbytočné dozvedieť sa od niekoho učeného to, čo mi vie povedať i cigán na košickom luníku ix.

hoci pripúšťam, že DNES asi existujú ľudia, ktorí o tom nemajú ani šajn – viď ľudí sediacich na mocenských postoch (politici), psychológov a iných -lógov, ktorí si myslia, že mrazené kuratá sa liahnu výhradne v supermarketoch a pôvodný názov kravy je hamburger.

Dochy

Ale oni to nejsou kydy. Jen někdo sepsal to, co spousta lidí cítí intuitivně. Zhruba a hodně obecně napovídá o co člověk bude usilovat. Pokud má zabezpečeny ty základní potřeby, bude se starat o to, aby si splnil nějakou vyšší. Samozřejmě jsme každý jiný,každý má trochu jiné preference a také pro každého bude „seberealizace“ znamenat něco jiného…
Souhlasil bych jen s tím, že pro běžného člověka má znalost Maslowovy hierarchie nulovou informační hodnotu. Ale je to dobrý odrazový můstek pro profese, pro které je lidské chování důležité (aby kolegové z různých oblastí měli alespoň společný základní slovník a nějak se domluvili)

arygnoc

záleží iba na tom čo si dá človek do huby? – krásne filozofické kydy alebo chleba z odpadkového koša?

hold, vysvetľuj to ľuďom, ktorí MUSIA prežiť, nie tým na úradoch.