bolak

Co je to zač? (rostliny)

Tak vzhledem k tomu, že na doplnění otázky už asi není in reagovat, tak ze zeptám tedy v nové:

Ví někdo alespoň pár z nich? > http://postim­g.org/gallery/1i2as­cpr4/42d6bd98/

  • PP1140773 bude možná hloh, a P1140774 nejspíš vlašskej ořech (i když v té minulé otázce mi někdo oponoval, ale prostě smrdí to jako vlašskej ořech)
  • u P1140763 mám podezření na třezalku, ale nevím to jistě
  • u P1140765,P1140766 jsem si byl skoro jistej, že by se mělo jednat o heřmánek, ale na wikipedii se píše že heřmánek má 15–50cm, a to co roste u nás má metr čtyřicet, a temelín je docela dost daleko, takže co to je?
  • zbytek nevím, některé fotky jsou rozmázlé, protože svítilo slunce jako kráva a já neviděl na displej

Odpovědi
ahold

1140773 Hloh jednosemenný,
…774 ???,
…763 Třezalka tečkovaná,
…765 Rmen rolní
…766 rmen rolní
Možná 🙂

bolak

ahold: to nemůže bejt rmen, za prvý má úplně jiný větve, a za druhý má plnou špičku, navíc u rmenu se taky uvádí že dorůstá max. 50cm, já myslim že je to heřmánek, ale je divný, že je tak vysokej

bolak

hlavní otázka zní: i když to náhodou nebude heřmánek, je nějaká rostlina která vypadá podobně, ale je jedovatá? já až si z toho udělám čaj, tak aby mě to nezabilo, vite pani..

ahold

Pondělí, 19. květen 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1242×

hermanek-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivaniHeřmánek pravý (matricaria recutita) – roste na polích, v hlinité půdě, na lesních lukách a na rolích mezi obilím, kukuřicí, jetelinou, brambory a řepou. Stále více a více jej vytlačují přehnaným umělým hnojením a chemickým ničením plevele. Najdeme ho ve velkém množství po zimě, když bylo hodně sněhu a po vlhkém jaru. Na rozdíl od heřmánku „římského“ (rmenec sličný), má květní lůžko duté, vůni kořenitou a příjemnou (rmen téměř nevoní).

___ Pondělí, 19. květen 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1242×

hermanek-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivaniHeřmánek pravý (matricaria recutita) – roste na polích, v hlinité půdě, na lesních lukách a na rolích mezi obilím, kukuřicí, jetelinou, brambory a řepou. Stále více a více jej vytlačují přehnaným umělým hnojením a chemickým ničením plevele. Najdeme ho ve velkém množství po zimě, když bylo hodně sněhu a po vlhkém jaru. Na rozdíl od heřmánku „římského“ (rmenec sličný), má květní lůžko duté, vůni kořenitou a příjemnou (rmen téměř nevoní).

http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/texty/by­liny-rostliny-zdravi/hermanek-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani

ahold

Omylem 2× ☹