Avatar uživatele
bolak

Co je to zač? (rostliny)

Tak vzhledem k tomu, že na doplnění otázky už asi není in reagovat, tak ze zeptám tedy v nové:

Ví někdo alespoň pár z nich? > http://postim­g.org/gallery/1i2as­cpr4/42d6bd98/

  • PP1140773 bude možná hloh, a P1140774 nejspíš vlašskej ořech (i když v té minulé otázce mi někdo oponoval, ale prostě smrdí to jako vlašskej ořech)
  • u P1140763 mám podezření na třezalku, ale nevím to jistě
  • u P1140765,P1140766 jsem si byl skoro jistej, že by se mělo jednat o heřmánek, ale na wikipedii se píše že heřmánek má 15–50cm, a to co roste u nás má metr čtyřicet, a temelín je docela dost daleko, takže co to je?
  • zbytek nevím, některé fotky jsou rozmázlé, protože svítilo slunce jako kráva a já neviděl na displej

Zajímavá 0 před 3208 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ahold

1140773 Hloh jednosemenný,
…774 ???,
…763 Třezalka tečkovaná,
…765 Rmen rolní
…766 rmen rolní
Možná 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

ahold: to nemůže bejt rmen, za prvý má úplně jiný větve, a za druhý má plnou špičku, navíc u rmenu se taky uvádí že dorůstá max. 50cm, já myslim že je to heřmánek, ale je divný, že je tak vysokej

před 3208 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

hlavní otázka zní: i když to náhodou nebude heřmánek, je nějaká rostlina která vypadá podobně, ale je jedovatá? já až si z toho udělám čaj, tak aby mě to nezabilo, vite pani..

před 3208 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ahold

Pondělí, 19. květen 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1242×

hermanek-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivaniHeřmánek pravý (matricaria recutita) – roste na polích, v hlinité půdě, na lesních lukách a na rolích mezi obilím, kukuřicí, jetelinou, brambory a řepou. Stále více a více jej vytlačují přehnaným umělým hnojením a chemickým ničením plevele. Najdeme ho ve velkém množství po zimě, když bylo hodně sněhu a po vlhkém jaru. Na rozdíl od heřmánku „římského“ (rmenec sličný), má květní lůžko duté, vůni kořenitou a příjemnou (rmen téměř nevoní).

___ Pondělí, 19. květen 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1242×

hermanek-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivaniHeřmánek pravý (matricaria recutita) – roste na polích, v hlinité půdě, na lesních lukách a na rolích mezi obilím, kukuřicí, jetelinou, brambory a řepou. Stále více a více jej vytlačují přehnaným umělým hnojením a chemickým ničením plevele. Najdeme ho ve velkém množství po zimě, když bylo hodně sněhu a po vlhkém jaru. Na rozdíl od heřmánku „římského“ (rmenec sličný), má květní lůžko duté, vůni kořenitou a příjemnou (rmen téměř nevoní).

http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/texty/by­liny-rostliny-zdravi/hermanek-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani

před 3207 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ahold

Omylem 2× ☹

před 3207 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek