lucille

co je to za vyrazku?

ahoj chtela jsem se zeptat, moji pritelkyni se vytvorila vyrazka na polovine obliceje. Asi na zacatku zari ji zacala strasne bolelt licni kost pote prestala citit polovinu obliceje kdyz se ji jen zlehka dotkla ale kdyz trochu vic pritlacila tak ji to zacalo bolet a ted v noci z patku na sobotu se ji udelala ta vyrazka jsou to uplene malinkate pupinky v barve kuze (nejsou zarudnute) me to vzhledove pripomina uplne malinke pupinky akne ale to to neni.. Mamka mi rikala ze je to mozna pasovy opar ale ja si to moc nemyslim.. Tak jestli by jste byli tak hodni a napsali mi sem nejake moznosti co by to mohlo byt popr. Jak to vylecit.. Dekuji

Nejlepší odpověď
anonym

Ať přítelkyně určitě navštíví doktora – ´samoléčbu´, aniž ví, o jaký jde problém, určitě nedoporučuju. Rozhodně si nesmí „pupínky“ škrábat (ani jinak mechanicky odstraňovat. A – ano, může jít o pásový opar, čím dříve je léčba zahájena, tím lépe probíhá.