Miroslavst

Co je to za titul?

Týká se to odebírání titulů na Plzeňské fakultě. V televizi říkali, že titul (tak jak se říká) pí ej dží.
Co to je za titul?

Nejlepší odpověď
quentos

pí ejč dý – alias PhD. Univerzální doktorát uznávaný i v zahraničí (odtud k nám přišel a vzhledem k mezinárodní uznávanosti se u nás začal též udělovat). Dnes už se neudělují někdejší PhDr., PhD. ho zcela nahradil s tím, že na rozdíl od PhDr. ho lze získat i u technických univerzit a má poněkud jiné požadavky (o 100 stran delší minimální délku rigorózní práce a absolvování několika speciálních kurzů).

Zdroj: Sparling, D.: „English or Czenglish?“, SPN Praha 1991, upraveno