Elk

Co je to za rostlinu : Psineček trusný? Najednom stromě v Plzni je cedule s nápisem : Pozor! Chráněné území!

Vzácně se vyskytující Psineček trusný. Množitelný druh. Koukal jsem na i pod strom a nic jsem nezjistil. Ani google nepomohl. Docela bych rád věděl, co jsem přehlédl. Popř. mám i foto.
Doplňuji:
Že by to bylo od pejskaře, to mě nenapadlo, ale je to možné, protože je to v hustě zastavěné čtvrti. Tak vám děkuji za snahu.

Nejlepší odpověď
hanulka11

myslím, že psineček je druh trávy

Další odpovědi
Lucijej

Pokud se nepletu, tak tohle už je zastaralý název, který se už moc nepoužívá. Měl by to být psineček skalní, silně ohrožený druh.

Ano, je to tráva.

Zdroj: http://botani­ka.prf.jcu.cz/ma­terials/photo­gallery-pictures/Agros­tis_rupestris­.jpg

pusinka50

Taky jsem nic nenašla. Jestli ona to nebude spíš od někoho sranda, od nějakého pejskaře, kterýmu sere pod tím stromem pejsek:-) fakt mi to tak připadá

beer

A nespletl ses? Psinečky jsou rostliny z čeledi lipnicovitých (trávy) a jediný druh s podobným názvem je psineček tuhý (současně můj tip)..
http://www.bi­olib.cz/cz/ta­xonsubtaxa/id42609/