terazky

Co je to za malé třímotorové vrtulové dopravní letadlo pravděpodobně s motorem ve směrovce?

Nejlepší odpověď
gecco

Motor ve směrovce je téměř jistě nesmyslem…
😉
Najdi foto…
😉

Další odpovědi
Lamalam

Pravděpodobně to je Britten-Norman Trislander – http://www.ka­ieteurnewsonli­ne.com/2014/01­/16/first-tri-engine-propeller-aircraft-awaits-permit-to-fly/.

Emefej

Motor ve směrovce není u proudových letadel nesmyslem (Jak40, Tu154, DC10 apod). Ale vrtulový třímotorák v tomto uspořádání neznám žádný.

Agneta

Motor ve „směrovce“ slouží k náhonu klimatizace (apod.), když letadlo stojí. To mají ale jen trysková letadla, a ví to asi každý, kdo nastupoval někdy vzadu – jedná se o malou a úspornou turbínu:DD

Takže podle tebe dvě vrtule na křídlech, a ten třetí motor má nebo nemá vrtuli?

terazky

Omlouvám se, dnes to zde zkouším prvně, takže nevím jak to chodí. Jinak o letadlech také něco vím, ale mě se na to ptal kamarád a maloval mi to (viděl to údajně v nějakém filmu a vystupovalo z toho asi 6 lidí) a dle jeho náčrtu byly dvě vrtule normálně na křídlech a třetí koukala z kýlovky směrem dopředu. Jinak jsem mu také říkal, že takové letadlo neznám .

terazky

Už jsem to našel, film 12 podmínek dědictví (USA 2006), na You Tube to byl záběr 1hod, 1min,13sec. Je to hornoplošník, 2 vysoké přední podvozkové nohy a 3 stejné motory. Ten třetí vypadá že je umístěn tam, kde se kříží SOP a VOP. Mám pocit, že takého něco létalo, nikde jsem to ale zatím nenašel

Emefej

Pokud to bylo ve filmu, tak to je možné. Já jsem ve filmu viděl živého dinosaura.

gecco

Sakra – omlouvám se, vyjádřil jsem se špatně – mělo to být „vrtule ve směrovce“..
😉

Agneta

my jsme to pochopili i tak…:DD

Agneta

Emefej >>> Prosímtě proč píšeš 10 minut po mně to samé? To dělá už jen ReHu:DDD

Emefej

Já jsem psal o třímotorových proudových letadlech. Ty píšeš něco o náhonu klimatizace, to je pomocná turbína, to není třetí motor.

anonym

Smerovka je pouze pohybliva cast, tam by vrtule/motor mohly byt jen tezko. Pevna cast je kylovka.