JájsemRaibek

Co je to za látku, která tryská v přechodové komoře, kde jsou nebezpečné látky?

Jistě každý viděl, jak výzkumníci při opuštění laboratoře procházejí přechodovou komorou, kde jsou osprchováni, popř. zaplynováni nějakou látkou, která by je měla očistit od případné kontaminace.
Co je to za látku? Savo nebo tak něco?
A kde je jistota, že to zničí vše?

Odpovědi
Kepler

Pokud jde o biologickou laboratoř, používají se různé desinfekční roztoky, popřípadě v kombinaci se saponáty. Někdy se to jistí ještě UV zářením. Naprosto 100% jistota asi není, ale účinnost je zřejmě dostačující. Líp by to ale věděl ten, kdo v podobných laboratořích pracuje.