Cascada

Co je to za koření v kořeněných matjesech? Myslím ty kuličky, co vypadají jako pepř.

Jsou hnědé či zelené, průměr cca 2mm, dají se rozkousnout. Jakoby to mělo slupku, kupuji ty matjesy v plastové krabičce v Tescu a Albertu. Taky jsem to koření našel na okořeněné slanině. Pepř a nové koření to asi není nebo nějaký divný druh. Na obalu se nepíše co to je, je to dobré, chci si to koupit jak se to jmenuje?

Nejlepší odpověď
annas

Kromě jiiného se do matjesů dává celý pepř a nové koření.. To má příjemnou kořeněnou chuť a na rozdíl od pepře jsou kuličky hladké.. Nové koření, poikud se sklidí nezralé, je spíš zelené, jinak zralé a usušené je tmavě hnědé.

Hledala jsem, zda nenajdu složení koření u řezů. Barevný pepř je dražší než pepř černý, takže uvádí se jen obecně černý pepř. Ale jsem překvapená, kolik se do těch řezů přidává konzervačních prostředků. Občas jsem si tyto řezy koupila, ale už nikdy více.

Neuvědomuji si, že bych v nich viděla barevný pepř, uvědomuji si bobkový list, černý pepř a nové kořením, případně kousíčky papriky. Ale už jsem je dlouho nekupovala.. Až půjdu do marketu, podívám se.

Jinak každý druh pepře je vhodný na jiné pokrmy.

Sám uvádíte, že jsou kuličky podobné pepři. Takže těžko říct.

Další odpovědi
gecco

Vypadá to jako pepř…
Chutná to jako pepř (vylouhovaný lákem)…
___
Je to pepř…
V různém stádiu zrání sklizený a různě zpracovaný…
😉
Pokud chceš pepř ´ruznobarevný´, kup si ´pepř čtyř barev´…
Ale osobně se přimlouvám za to, aby sis koupila pepř černý, bílý, zelený a červený – každý zvlášť – a ochutnala, jak který chutná…
To se to vaří, když víš, co které koření ´udělá´…
😉
Já nejraději používám pepř zelený – je nejaromatičtější a relativně nejméně pálivý…
😉

štamgast

Nebude to pepř z nálevu? Ten se dá taky rozkousnout a je zelený či hnědý.