JanyOK

Co je to za hudební nástroj?

nevím jestli to popíšu přesně, ale je to něco, co se drží před rty a snad se na to brnká či co,aby TO vyluzovalo zvuky, omlouvám se za pomotanou otázku, ale nevím, jak to jinak popsat.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Možná máš na mysli brumle, brumajzl, drumle, někdy grumle. Drží se v zubech, drnká se na pružný jazýček a rezonanční dutinu zastává hráčova hlava (některým lidem to funguje velmi účinně, až báječně). Zabarvení jinak monotónního zvuku lze měnit nastavením ústního prostoru.

Další odpovědi
dědapetr

Používají ho na Slovensku převážně v lidové hudbě.česky se tomu říká drnkačka, hrávají na to i valaši, například při velikonocích 😉 … áno, považuje sa za slovenský nástroj ale doniesli ho Rumuni.Slovensku; grumle,plechová drnkačka, která se vkládá do úst a vydává jednotvárný zvuk',http://­www.rozhlas.cz/mo­zaika/hudba/_zpra­va/669240