pizlicka

Co je to za firmu Agro 21?

Dosel mi od nich dopise,ze ode mě chtějí odkoupit pole.Dokonce nabidli dobrou částku,prý je zájemce Zemos.o společnosti Agro21 jsem si přečetla na internetu,ale nevím,co muzu čekat,jestli nějakou kulišárnu,nebo zda jde o ferovy obchod.ihned po podpisu kupni smlouvy peníze na ruku prý.poradíte,na co dát pozor?DĚKUJI MOC.

Nejlepší odpověď
Drap

Vzít si na sepsání, nebo alespoň posouzení kupní smlouvy právníka. Neni třeba předpokládat, že jsou všichni podvodníci, ale obezřetnost je na místě.

Další odpovědi
marci1

Našla jsem jen jedno hodnocení této firmy (negativní):
laski606: “Firma nabízí při výkupu mnohem vyšší částky než je poté ochotna zaplatit, dopředu si vůbec nezjistí jaké pozemky chce vykoupit a pak klientovi napíše, že nabídku vlastně špatně pochopil.”
http://www.fir­my.cz/detail/12874840-agro-21-rokycany-stred.html

sammy96

nasa skusenost (10/2023) sa tyka slovenskeho subjektu (https://www.a­gro21.sk/) . Firma nam ponukla vykupnu cenu za 67 centov / 1 m2 v nasej lokalite. Kontaktovali sme pani zastupkynu, ktorej sme po dohode zaslali udaje o pozmkoch. nasledne prisli vypracovane pravne navrhy na podielnikov na uplatnenie predkupneho prava v cene teraz uz 65 centov / 1 m2. V navrhu bola tiez klauzula, ze pravne a akekolvek ine administrativne poplatky „su uz zahrnute“ v kupnej cene. Inymi slovami – tych 65 centov sa bude znizovat o neurcito definovanu sumu, ktora moze byt niekde medzi 500 – 2000 eur podla velkosti pozemku, nakladov na prevod apod. Ak predavate napr. pozemok o rozmere 10.000 m2 v cene 6500 eur (vyssie uvedeny priklad), na ucet v skutocnosti dostanete nieco medzi 4500 – 6000 eur. A tym je teda vykupna cena nie 67 centov ako lakaju na ich webe, ale sa znizuje na povedzme 50 centov, resp. niekde medzi 45 – 60 centov. firma taktiez nevykonava ziadnu hospodarsku cinnost, takze sa zjavne jedna o spekulacie s pozemkami a udajne (tazko priamo overitelne) pozemky potom vedia nejako vymenit cez slovensky pozemkovy fond alebo SPA za ine pozemky v zaujimavejsej cene, resp. udajne su tam nejake spekulacie s dotaciami. Medzi ludmi sa hovori o „madarskej pozemkovej mafii“, ale dsamozrejme oficialne to nikto nevie dokazat.

Bed

Co se týče firmy Agro 21, nevybočuje z řady pochybných českých firem, kterým se nechce pracovat a tak se zabývají překupnictvím zemědělské půdy pro pochybné klienty, kteří by se rádi cpali na slušné majitele ve vašich obcích, ale osobně k tomu nemají dost odvahy, každý je tam zná a pošle je kamsi. Mně konkrétně „nabídli“ za pozemky, které nebudu nikdy prodávat (jde o rodinné stříbro), třetinovou cenu, než je cena odhadní, kterou mám k dispozici. Mám zkušenost konkrétně s dopisy pana Marka Jedličky (Plzeňsko a Strakonicko. Má děsnou smůlu, jsem „od fochu“. Má na webu velice nesympatické foto a jeho vzhled i rysy svědčí o zakomplexované potlačované agresivitě. Konkrétně se to projevuje tak, že svými dopisy, na které mu nikdo nereaguje, opakovaně opruzuje a evidentně musí už chápat, že nic neprodám a už vůbec ne jeho prostřednictvím. A je i hlupák, Agro 21 to jen stojí zbytečné poštovné. Přesto otravuje dále s urputnou drzostí, což vyvolává asociaci o blízkosti jeho předků k někdejší KSČ. Podobné „zakázky“ u realitních šmejdů si zadávají lidé jako ony dvě jisté dámičky, kterým se u nás v obci přezdívá pro jejich klevetnictví Samčice a Šmoulice, mají blízko ke komunistickým fízlům a ještě nedávno mávaly celou obcí. Soustřeďují se proto hlavně na lidi staré, osamocené, slušné, myslí se, že tito jsou pro týpky jako ony nějakým dárkovým balíčkem tak, jak je to učila kdysi strana a vláda, že jejich cpaví fakánkové-nemakačenkové budou mít vše zadarmo a občan že je hlupák nebo snad se jich ještě bojí jako kdysi v jejich zlatých rudých časech. Mohly by sice vybírat z nabízené inzerce jak to dělají slušní lidé, ale chtějí provokovat, dávat o sobě vědět a psychicky na lidi útočit. Dopouštějí se tak mobbingu a stalkingu, což je trestný čin a Agro 21 takovým týpkům napomáhá. Milí zakuklení soudruzi! Lze poměrně snadno poznat odkud vítr fouká a zde právě padla kosa na kámen. Pokud vás při tomhle nachytám, a víte, že už se mi to několikrát podařilo, čeká vás veřejná ostuda v místě vašich bydliští (lhát a pomlouvat jako vy nemusím-k tomuhle mi stačí u vás jen pravda) a firmu, která by si lépe měla vybírat své obchodní zástupce, čeká návrh na odebrání licence. Agro 21 by se měla poučit, co je to slušné obchodování, nabízet pozemky, které jsou opravdu na prodej a má je skutečně k dispozici. Jakkoli vím, že katastry už v tomhle šmízování, o kterém by měla mít data k dispozici policie, činí kroky, dotazy na KÚ by neměly být anonymní. Bohužel opruzníci ještě dlouho budou otravovat „ze starých zásobiček“ z doby anonymní šikany komouši tam zavedené zveřejněním majetku pro všechny. A pro zde budoucí fízly diskutéry k tomu co zde píši mám ještě jednu radu: k tomu psychiatrovi jděte, a ta svinstva co vám předepíše si berte sami. Do slušné společnosti totiž nepatříte (ale můžete to zkusit v Rusku, Bělorusku, Číně, KLDR či na Kubě-tam by vás vzali s otevřenou náručí, v Evropě bohužel ale ne). Ale co, volby se blíží a to uvidíte, jaké pecky ten váš ksindl-systémeček tentokrát dostane. A zde mj. dobře víte (vím, že tohle budete číst a šmízovat kdo to napsal), za co mj. i tohle máte. My si tady zakládat pochybné podniky typu komunistických kolchozů či státních statků, tentokrát ovšem v soukromých prackách nezjistitelných komunistických band rádobyplatících v hyperinflačních čechokorunách už nenecháme. Agro 21 má v podstatě jen jednu ubohou malou farmičku a na netu to nafoukla jako balón. Vy z podobných firmiček patříte totiž k zametání ulic a ne k práci s papíry. Takže to už nezkoušejte ani na mě, ani na ostatní lidi a jděte dělat na co stačíte. A naučte se také, co je to skutečné slušné chování. Tolik má informace k tomuto problému.