Vozicka

Co je to za druh vedlejší věty? A ještě určit věty hlavní a vedlejší

1. Kde růže roste, i kopřivě se daří. 2. Dělník vzal konec lana, které bylo navinuto na cívce, a navlékl jej smyčkou na pařez, jenž, stál opodál. 3. Vrátím se, až se mi podaří dokončit práci, která mi byla svěřena.

Odpovědi
Ivory

To by si měl vědět sám, ale budiž, tvoje mínus.

  1. SP 1V místní, 2H
  2. SS 1H, 2V přívlastková, 3H slučovací (mimochodem ,tam se čárka před a nepíše), 4V přívlastková (za jenž se taky nepíše čárka
  3. SP 1H, 2V př. časová, 3V přívlastková

Doplňuji:
Mimochodem, ony to nejsou jenom nějaké blbé věty hlavní a vedlejší (pokud si to myslíš), ono tě to naučí dělat čárky, aspoň pak nebudeš vypadat jak negramota......