cochee

Co je to za divného trabanta?

Upozorňuji, že se nejedná o fake/grafickou hrátku. Pokud nikdo neuhodne, řeknu později.

Nejlepší odpověď
brillant

Sachsenring P240, 1957
V současné době existují dva zbývající kusy.. Jedním z nich je muzeum v Zwickau, čeká na rekonstrukci, a druhý je v rukou soukromých sběratelů.

Zdroj: http://prokee­.blog.hu/2016/03/­10/ilyen_uri_tra­bantot_meg_nem_­lattal

Další odpovědi
pusinka50

SPZ RJ snad není česká. Že by typ nějakého starého trabanta třeba německé výroby? Jestli budu vypadat jak idiot, omlouvám se předem, auta nejsou mojí silnou stránkou:-))

Drap

Myslím, že je to jeden z prvních typů

Lamalam

To bude nějaký tuning, nebo méně známý prototyp. Starý Trabant P50 vypadal úplně jinak.

Brillant to trefil!

Kepler

Tipl bych to na ten první typ, ještě před T 601. Jen si tam fanoušek implantoval masku z BMW. Nádhera!

cochee

Sachsenring P240 vyráběla ještě před řadou Trabant továrna Horch, ze které později vznikl závod VEB (Sachsenring) Automobilwerke Zwickau. Dříve proto měly vozy na kapotě znak Horchu, později už známé „esko“ v kroužku, znak Sachsenringu. Nebyl to tedy znak Trabanta, ale továrny, která jej vyráběla. Jen s tím, že existují poslední dva kusy, to se mi moc nezdá – snad jen tato konkrétní karosářská verze? Obrázků spousta, stačí zadat do google „sachsenring p 240“ a nechat hledat obrázky. P 240 byl velký vůz, v podstatě konkurence pro Volgy GAZ M-21 a naše Tatry 603. Protože ale se tím porušovalo jakési rozdělení výroby v zemích RVHP, vznikala „nadprodukce luxusních vozů“ a výroba Sachsenring P 240 byla ukončena.

cochee

Jo a abych nezapomněl a dostál zdejším pravidlům: snímek je šířen pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 Generic
https://creati­vecommons.org/li­censes/by-sa/2.5/deed.en
(v anglickém znění) a jeho autorem je Čech, pan Matěj „Dědek“ Baťha. (Tato licence ve zkratce umožňuje volně šířit snímek a i jinak s ním nakládat, za předpokladu uvedení jeho autora.)