co je to za §465 odstavec 2 trestniho řadu

dobry večer mohli by jste mi napsat co je to a § 465 odstavec 2 trestniho řadu dekuji

Odpovědi
standa

TO znamená, že o ZKRÁCENÍ trestu za trestný čin, který již podle novely trestního zákoníku není trestným činem se musí rozhodnout na veřejném zasedání soudu, který v této věci původně rozhodl…

Zákon č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním

§ 465
(2) Rozhodnutí o tom, že se poměrně zkrátí úhrnný nebo souhrnný trest uložený za čin, který v důsledku změny trestního zákona již není trestným činem, a jiný sbíhající se trestný čin, učiní ve veřejném zasedání soud, který ve věci rozhodl v prvním stupni.