Komár

Co je to www link

Ahojte prosím vás Co je to www link

Nejlepší odpověď
quentos

doslova přeloženo „spojovací článek“ – v souvislosti s www je to internetová adresa, napsaná obvykle modře a „klikatelná“, takže když se na ni klikne, hodí Tě to přímo na tuto internetovou adresu. Takže výraz „link“ ve významu „spojovací článek“ je vlastně výstižný, je to spojovací článek mezi Tebou a informacemi na daném cílovém serveru

Retko má pravdu v tom, že se to do češtiny obvykle jako „odkaz“ překládá

Další odpovědi
Retko

Odkaz

Jako odpovedi.cz
Doplňuji:
Hej kdo mi dal prst???

Dyt i wikipedie pise – zkratka pro hyperlink, hypertextový ODKAZ.