BEAES

Co je to wiki softwar?

Nejlepší odpověď
Mili @

Wiki software (také známý jako wiki nebo wiki aplikace) je software , který běží wiki , nebo webové stránky , která umožňuje uživatelům spolupracovat vytvářet a upravovat webové stránky pomocí webového prohlížeče . Wiki systém je obvykle webová aplikace , která běží na jednom nebo více webových serverů . Obsahu, včetně všech současných i předchozích revizí, je obvykle uložen v jeden systém souborů nebo databáze . Wiki software je typ softwaru spolupráci .
První wiki aplikace byla WikiWikiWeb , kterou vytvořil Ward Cunningham v roce 1994 a zahájila na jeho internetových stránkách společnosti, c2.com, v roce 1995. [1]
Některé wiki software, např. MediaWiki , ukládá data do databáze. Jiné wiki software, např. PmWiki , ukládá data do textových souborů . První z nich je více škálovatelný.
Některé faktory považuje za důležité, aby rozhodnutí, které wiki software pro použití v akademickém nastavení zahrnují náklady, složitost, ovládání, přehlednost, společný technický rámec, a funkce. Skutečnost, že většina wiki software postrádá nástroje, jako je editor rovnic , instant messaging , kontrolu odkazů a virtuální tabuli , byl popisován jako omezení jejich užitečnosti pro akademickou práci.
viz GOOGLE

Další odpovědi
anonym

budu stručný … je to například software MEDIA WIKI viz tento odkaz http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Me­diaWiki

běží na něm celá wikipedia, a protože je volně dostupný můžete na něm spustit třeba i vlastní web.