BOY-MAN

Co je to ´´WAREZ,,?

iba jako spam,lebo co?Pěkně ďakujem.

Nejlepší odpověď
fcoop

Definice výrazu warez:
Warez je termín počítačového slangu označující autorská díla, se kterými je nakládáno nelegálně, zejména v rozporu s autorským právem. Slovo bylo vytvořeno z anglického slova wares (zboží, zřejmě v souvislosti se slovem softwares) způsobem tzv. leetspeaku. (Net)
Doplňuji:
Definice výrazu leetspeak:
Leetspeak (též leet) je způsob psaní slov spočívající v nahrazování písmen číslicemi a jinými znaky, rozšířený zejména v anglicky psané části internetu.(Net)

Další odpovědi
Michal Kole

Když to napíšu jednoduše, tak warez je nelegální software. To znamená, že software je upraven, aby šel bez zaplacení.

Obvykle je software chráněn nějakým licenčním kódem, který je napsán na krabici či na pošetce CD a je nutno ho opsat při instalaci.

Warezník, cracker, hacker, software upraví tak, aby šel i bez nutnosti zadávat ten licenční kód

anonym

I když je ti zatěžko se zaregistrovat, kodex platí pro všechny uživatele bez rozdílu.
Tatáž otázka byla za poslední 2 roky několikrát, stačí se podívat na předešlé.
Viz odkaz níže.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-warez-a-torrenty