Co je to výuka jazyka přímou metodou (direct method) ?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Direct method for English® je jedním z nejvíce fungujících a nejpraktičtějších způsobů, jak se naučit všeobecnou angličtinu.

Jde o licencovaný systém výuky, který na český trh vstoupil v září 2009. Tato metoda vychází z principů přímých metod, které dále zdokonalila a vylepšila. V zahraničí projevilo až 95 % studentů výraznou spokojenost s touto výukou.

Systém Direct method for English® je založený na přímé metodě výuky angličtiny (což znamená, že pokud se chcete naučit mluvit anglicky, musíte co nejvíce anglicky mluvit) a je sestavený pro studium všeobecné angličtiny (kurz Empire STANDARD). Metodicky je tedy zaměřený na řízenou konverzaci, přičemž studentovi simuluje anglicky hovořící prostředí.

Výuka probíhá v menších skupinách, studenti na hodinách mluví 5 až 6-krát častěji než na „tradičních“ hodinách. Je to dáno tím, že lektor neustále klade otázky a studenti jsou náhodně vyvoláváni k odpovědím. Lektor studenta vždy „tlačí“ k odpovědi, čehož výsledkem je, že student skutečně mluví anglicky již od první hodiny. To způsobí, že komunikační bariéra se po několika hodinách překoná, odbourá se strach z mluvení a student získává potřebné sebevědomí

Zdroj: http://www.empire-skola.cz/metody-vyuky-anglictiny/