Elizabet

Co je to výtok? A jak poznám že ho mám?

Ještě nemám menstruaci a chtěla bych vědět co je to výtok každý mi řiká něco jiného. A jak se pozná že ho mám?
Doplňuji:
nevím jestli ho mám protože nwm co to je!

Nejlepší odpověď
panenka

Výtoků je více druhů(řídký,hus­tý,žlutý,naze­lenalý takový hlen )pokud ho máte doporučuji vám aby jste navštívila vašého gynekologa který vás prohlédne a řekne vám více,popřípadě vám napíše na to i nějaké antibiotika,nebo čípky na zavádění.

Další odpovědi
Nuk nuk

Panenka má v podstatě pravdu. Já jen doplním, že ne každý výtok je znakem nějaké infekce. Běžně se objevuje výtok třeba v době plodných dnů a během ovulace.
Pokud je výtok průzračný, bílý nebo slabě nažloutlý, ale hlavně nepáchnoucí, pak to může být právě výše zmíněný důvod. Pokud jsi ještě neměla MS, může to být náznak blížící se té první.
Pokud by ale měl jakoukoliv jinou barvu popř. zapáchal, určitě by to chtělo toho gynekologa navštívit.

Jinak, výtok bys určitě poznala. Prostě by se Ti usazovala vazká tekutina na prádle (kalhotkách) a velmi pravděpodobně bys cítila i vlhký pocit.

anetadela1

Chci jen potvrdit odpovědi kolegyň. Já výtokem trpím odjakživa a 100% ho poznáš.

j.a.n.a.

Je to tak zvaný přirozený výtok.Je bílý až na žloutlý-tak je to normální.Tenhle výtok se objevuje přibližne 2–3 roky před menstruací.

RAB

Pokud se něco divnýho bílýho objeví na kalhotkách, tak je to výtok.