Pokročilý

Co je to vyšetření HRT? Musí na to jít každy kdo půjde na oční ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

"HRT = Heidelberg retina tomograf je vyšetření, které za pomoci laserového paprsku podrobně zobrazí papilu zrakového nervu a odhalí i velmi nepatrné změny, které by lékař nebyl schopen postřehnout svým zrakem. Tato výborná zobrazovací technika není běžná v ambulantní oftalmologické praxi, pořizovací cena přístroje je vysoká a pacienti formou sponzorského daru platí za vyšetření obou očí 500,- Kč. Hodnocení změn terče zrakového nervu je velmi důležitým diagnostickým kritériem při vyšetřování pacienta se zeleným zákalem."
http://onhb.testujeme.cz/…
Toto vyšetření postoupí jen pacienti s podezřením nebo zeleným zákalem. Je to velmi podrobné a doplňující vyšetření pro lékaře. Běžného očního vyšetření u lékaře se toto vyšetření netýká. :-)

Další odpovědi:

Bronzový

HRT (=Heidelberg Retina Tomograph) je přístroj na laserovou analýzu terče očního nervu a jeho topografie na očním pozadí. Poměrne přesne dokáže diagnostikovat stádia glaukomu. Vyšetření se dělá při podezření na glaukom, ale i preventivně. Jde o laserový sken topografie očního nervu a okolní sítnice.

Zlatý

HRT je vyšetření očního nervu za pomoci počítačového tomografu.
Existuje již vyšší vyšetření s podobným názvem ( bohužel si nyní nemohu vzpomenout). Obojí jsem několikrát absolvoval k vyloučení glaukomu.
Moje oční doktorka mně totiž perimetrickým vyšetření stanovila glaukom a začala do mně rvát oční kapky. Tehdy o HRT snad ani nevěděla. Zaplatil jsem si toto vyšetření a glaukom byl vyloučen.
Od té doby jsem ho absolvoval ještě několikrát a platil jsem jen jednou. Úhrada pojišťovnou někdy je někdy není. Jak se v pojišťovně vyspí.
Pokud má oční lékař podezření na glaukom, neváhej ani kdyby jsi to měl platit !!
V případě kladného nálezu je třeba bezpodmínečně začít s léčbou, nebo hrozí slepota !! Cena vyšetření cca 600 Kč.

Pokročilý

vyšetření MRT je magneto-rezonanční-tomografie
Doplňuji:
na voční? né tam nechoť, šetři si nervy a peněženku. brejle si kup v drogerii

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.