ivosek2

Co je to vyšetření HRT? Musí na to jít každy kdo půjde na oční ?

Nejlepší odpověď
marci1

„HRT = Heidelberg retina tomograf je vyšetření, které za pomoci laserového paprsku podrobně zobrazí papilu zrakového nervu a odhalí i velmi nepatrné změny, které by lékař nebyl schopen postřehnout svým zrakem. Tato výborná zobrazovací technika není běžná v ambulantní oftalmologické praxi, pořizovací cena přístroje je vysoká a pacienti formou sponzorského daru platí za vyšetření obou očí 500,– Kč. Hodnocení změn terče zrakového nervu je velmi důležitým diagnostickým kritériem při vyšetřování pacienta se zeleným zákalem.“
http://onhb.tes­tujeme.cz/arti­cle.asp?nArti­cleID=168&nLan­guageID=1
Toto vyšetření postoupí jen pacienti s podezřením nebo zeleným zákalem. Je to velmi podrobné a doplňující vyšetření pro lékaře. Běžného očního vyšetření u lékaře se toto vyšetření netýká. 🙂

Další odpovědi
cynique

HRT (=Heidelberg Retina Tomograph) je přístroj na laserovou analýzu terče očního nervu a jeho topografie na očním pozadí. Poměrne přesne dokáže diagnostikovat stádia glaukomu. Vyšetření se dělá při podezření na glaukom, ale i preventivně. Jde o laserový sken topografie očního nervu a okolní sítnice.

mosoj

HRT je vyšetření očního nervu za pomoci počítačového tomografu.
Existuje již vyšší vyšetření s podobným názvem ( bohužel si nyní nemohu vzpomenout). Obojí jsem několikrát absolvoval k vyloučení glaukomu.
Moje oční doktorka mně totiž perimetrickým vyšetření stanovila glaukom a začala do mně rvát oční kapky. Tehdy o HRT snad ani nevěděla. Zaplatil jsem si toto vyšetření a glaukom byl vyloučen.
Od té doby jsem ho absolvoval ještě několikrát a platil jsem jen jednou. Úhrada pojišťovnou někdy je někdy není. Jak se v pojišťovně vyspí.
Pokud má oční lékař podezření na glaukom, neváhej ani kdyby jsi to měl platit !!
V případě kladného nálezu je třeba bezpodmínečně začít s léčbou, nebo hrozí slepota !! Cena vyšetření cca 600 Kč.

střevo

vyšetření MRT je magneto-rezonanční-tomografie
Doplňuji:
na voční? né tam nechoť, šetři si nervy a peněženku. brejle si kup v drogerii