Co je to vyprávění

Nejlepší odpověď
annas

Vypravování je slohový útvar, který zachycuje děj v určitém sledu, je založen na vyprávěcím slohovém postupu.

Jeho kompozice má tři části:
Úvod – Uvedení čtenáře do děje.
Stať – Převyprávění hlavní události příběhu a událostí, které z ní vyplývají.
Závěr – Vyvrcholení příběhu (např. vyřešení záhady).

Vypravování není popis událostí, sice se popis objevuje, ale nesmí zastínit vyprávěcí postup…

Z hlediska odborné terminologie je rozdíl mezi vyprávěním a vypravováním. Vypravování se užívá ve stylu uměleckém a publicistickém.

Vyprávění pak ve stylu prostě sdělovacího – běžné vyprávění příhody, vzpomínky atd.

Vlastní zkušenosti.

Další odpovědi
anonym

http://www.se­minarky.cz/Ume­lecky-styl-vypravovani-10218

hanulka11

To je vlastně popis nějaké události, která se stala a ty ji budeš vypravovat postupně od A-Z jak se vše stalo -to je vyprávění.
Nebo když dětem vyprávíš pohádku . Také to má děj a spád …byla jedna princezna , do té se zamiloval chudý chasník a byla svatba veliká , všichni, kromě pana krále se radovaliˇJestli neumřeli žijí šťastně doposud.

Andělé

Souhlasím s Annas,ale velmi důležité je při vyprávění zápletka.Bez ní by při státní maturitě nebyl ohodnocen maturitní sloh.Při vyprávění začneme např.proč jsme si téma vybrali,tj.úvod,nás­leduje stať,kde musí být zápletka,rozzuzlení a závěr.Ten musí též být.Bez těchto bodů by neprošel matur.sloh.