taborsky ruda

Co je to vůně nebo zápach a kam se ztratí v uzavřené místnosti za určitý čas ?

Nejlepší odpověď
anonym

Nejlepší odpověď by asi dala kniha:
Pachy a vůně Bohumil Koliba od 45,– Kč s DPH

Vůně nebo zápach jsou vlastnosti skoro všeho, co nás v našem světě obklopuje a které je nejlépe schopný registrovat náš čichový orgán – nos.
I v uzavřené místnosti mají zápach a vůně tendenci vyprchat, vyvanout, vyvětrat a „ztratit se“. Cirkulace vzduchu přece funguje i v uzavřeném prostoru (vzduch se hýbe). Některé zapáchající nebo vonící (ty ale méně často) látky mají tendenci se třeba v bytě usadit, doslova zažrat i do malby, stěn, nábytku. Cigaretový kouř nejen „naparfémuje“ stěny, ale barví je do hněda. Pracoviště v tak agresivních prostředích jako jsou odchovy vepřů, býků a podobně jsou také nesmazatelně pachově poznamenána. Pokud se pracovníci takových profesí neosprchují, neumyjí si denně vlasy a nevezmou si čisté oblečení ze skříňky, kde je po dobu práce uzavřeno, tak si onu charakteristickou vůni donesou i domů.
Dalším aspektem je, že náš nos se po čase přizpůsobí, na vůni nebo zápach si zvykne a přestane je vnímat.

Další odpovědi
mosoj

Co je vůně nebo smrad to snad víš. Jsou to sensorické projevy molekul různých chem. sloučenin, na které je náš čuchometr citlivý.

Kam zmizí. No naředí se ve vzduchu pod práh citlivosti našeho čuchometru.
I v uzavřené místnosti dochází k výměně vzduchu , jinak by jsi se tam udusil.

beer

Vůně nebo zápach – záleží jen na zdroji )) No a časem to vyvětrá, poněvadž jak místnost tak i byt nejsou hermeticky uzavřeny..