Matthias

Co je to vlastně chov?

Chtěl bych si pořídit jedno exotické zvíře, ale musím mít povolení k jeho chovu. Což mě ale přivádí na otázku, co je to vlastně CHOV? Tedy z právního hlediska… Protože někdo mi před lety říkal, že chov je, když mám několik kusů nějakého zvířete a množím jej – takže hlavně musím mít samičku a samečka.
Ovšem později jsem si říkal, že je to blbost a zřejmě se za chov považuje jakékoliv vlastnictví nějakého zvířete. Když jsem ale řešil to povolení, vyhledal si podmínky k chovu a ty podmínky zmiňují pouze rozměry ubikace pro PÁR, ale vůbec ne pro jednoho… takže možná byla pravda, že na chov musí být dva.

Takže bych teoreticky možná ani povolení mít nemusel, pokud budu mít jen jeden kus… nebo ne? Chápu to špatně? Děkuji za odpověď…

Nejlepší odpověď
gecco

Chov je to, i když máš jen jedno zvíře.
Pokud jde o povolení (registraci…) – záleží na druhu.
Některá zvířata můžeš chovat bez omezení, některá po registraci chovu, některá jen na povolení…

Další odpovědi
Lamalam

Z hlediska zákona je chov skupina vyjmenovaných hospodářských zvířat nebo i jednotlivá hospodářská zvířata chovaná jedním nebo společně více chovateli (zákon č. 154/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů).

Problematika chovu exotů v literatuře, např. zde: http://www.kniz­ky24.cz/cz/shop/­zaklady-chovu-exotickych-zvirat-pro-bakalare/10000072