..An_cuská-á--

Co je to vejmik?

Nejlepší odpověď
annas

Znám slovo vejmyk (ej je dvojhláska – nespisovná) – spisovně výmyk = tělocv. přetáčivý přechod nohama napřed z visu do podporu. Jinak vymykání – pohyb, kterým se něco vymyká.

Zřejmě podle starých pravidel (1. pol. 20. st., Noviny Čs. sport, 1946).Tehdy se psalo výmik, nespisovně vejmik… .

Cvíčil výmik na konci bradel, spadl a upadl. PSJC

Další odpovědi
quentos

vejmik není nic. Buď máte na mysli vejminek http://cs.wik­tionary.org/wi­ki/vejminek , nebo vejmyk (nespisovná podoba slova „výmyk“, tělocvičný úkon).