Co je to vánoční pečený čaj?

Co je to vánoční pečený čaj? Měli ho na vánočních trzích, ale bohužel jsem ho neochutnala…:o(

Odpovědi
kenyrts

Vánoční pečený čaj, babiččin čaj – názvu je hodně, ale pořád jde o výbornou pochoutku na podzim a zimu, která se prodává v obchodech za nehorázné peníze. Proto vám přináším recept, abyste si tuto skvělou záležitost mohli udělat i doma a za zlomek ceny.

Zdroj: http://blog.za­rohem.cz/clanek­.asp?cislo=1280

LuciJe

Pečený čaj je směs ovoce (většinou bobule typu maliny, borůvky, jeřabiny + jablka a pomeranče), cukru (hodně) a koření (obvykle hřebíček a skořice). Tohle se dohromady nechá zapéct a naplní se do sklenic. 4 – 6 lžiček této směsi se pak zalévá horkou vodou jako „čaj“.

Příště ochutnejte, je to moc dobré 🙂