jirka F

Co je v Nejsvětější Trojici Duch svatý?

Je přece otec,syn a duch svatý kdo je ten duch svatý

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se občas podívat do archivu odpovědí.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-si-nemame-predstavovat-boha-jako-dedecka-na-oblacku

Bůh je společné označení trojjediného , totiž Boha Otce, Boha Syna a Ducha Svatého. Jeho podoba jako Ježíše – člověk přibitý na kříži.

Duch Svatý je něco nehmatatelného, projev Boží moci.

Bůh otec představuje také cosi duchovního, nehmotného, nikdo ho neviděl, navíc je trojrozměrný

Jinak také se uvádí takto:

"V Bibli je Duch svatý popisován jako vítr, oheň, oblak, voda, olej, dech, světlo. Při Ježíšově křtu na něj sestoupil v podobě holubice, což bývá často znázorňováno i v náboženském u­mění:

„Když se všechen lid dával pokřtít a když byl pokřtěn i Ježíš a modlil se, otevřelo se nebe, Duch svatý sestoupil na něj v tělesné podobě jako holubice“ (Lk 3,21–22).

Co znamení symboly se dovíte v odkazu.
atd."

http://www.pas­torace.cz/Tema­ticke-texty/Kdo-je-Duch-svaty-Symboly-Ducha.html

Další odpovědi
klumprt

Nějaké odborné teorie na to jsou, jistě bude snažší je najít, než je pochopit, proto dávám svoji zcela neodbornou:

Svatý duch je tam do trojky, protože když je něčeho tři, tak to líp vypadá.
Amen.

🙂

marci1

Podobná otázka a odpověď : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-rozdil-mezi-jezisem-a-bohem-nebo-jsou-jedno-a-to-same

fcoop

V Bibli je Duch svatý popisován jako vítr, oheň, oblak, voda, olej, dech, světlo. Při Ježíšově křtu na něj sestoupil v podobě holubice, což bývá často znázorňováno i v náboženském umění:
„Když se všechen lid dával pokřtít a když byl pokřtěn i Ježíš a modlil se, otevřelo se nebe, Duch svatý sestoupil na něj v tělesné podobě jako holubice“ (Lk 3,21–22).

http://www.pas­torace.cz/Tema­ticke-texty/Kdo-je-Duch-svaty-Symboly-Ducha.html

Roman71

Jirko, svatý duch nemá v trojici co dělat, protože to není osoba, ale Boží činná síla. Ježíš není Bohem ale Božím Synem, stejně jako ostatní andělé, tudíž není roven Bohu – Stvořiteli. Tím se celá trojice rozkládá, jelikož je jako nauka nebiblická. Zkus si přečíst evangelia, abys pochopil, proč to tak je. Bible o trojici neučí, ani v ní není náznak toho, že by Bůh, Syn a svatý duch byli tatáž osoba.