co je to URL adresa obrázku

nevím jak najit onu adresu a potazmo obrazky

Odpovědi
LuciJe

Pokud na obrázek na webové stránce kliknete pravým tlačítkem myši a dáte „zobrazit obrázek“, načte se Vám obrázek na samostatnou stránku a URL obrázku se objeví v řádku adresa. Stejně tak můžete adresu zjistit, pokud po kliknutí pravým tlačítkem na obrázek vyberete v nabídce „Vlastnosti“.

alenka901

  • Pokud nechceme obrázek fyzicky nahrávat na server vystačíme mnohdy s možností,

že se obrázek načítá z jiného umístění, zadaného pomocí adresy (URL).

  • Nejprve tedy zjistíme URL našeho obrázku. Např. tak, že klikneme pravým tlačítkem

na obrázek a z nabídky zvolíme vlastnosti. Zobrazí se nám obecné informace včetně adresy (URL) obrázku.
Tuto adresu si označíme a zkopírujeme do schránky pomocí CTRL+C.

  • Nyní v textu zvolíme míste, kde má být umístěn obrázek a nastevíme do této pozice kurzor.

Klikneme na symbol pro vložení obrázku na nástrojové liště.

  • V nově otevřeném okně vložíme do políčka URL obrázku adresu stisknutím CTRL+V.

*

  • Vyplníme text pro zobrazení při najetí myši nad obrázek (Popis obrázku).
  • Zvolíme způsob zarovnání obrázku vůči ostatnímu textu, případně změníme rozměry, nastavíme

rámeček a odsazení.

  • Kliknutím na tlačítko Vložit vložíme obrázek do textu.

Zkontrolujeme, zda se obrázek zobrazuje korektně a zda nenarušuje zobrazení článku!.

Attack-design

url není počítačová nýbrž internetová adresa