Co je to únos nevěsty? Jak to vypadá v praxi? Drží se nevěsta někde svázaná a se zavázanýma očima?

Nejlepší odpověď
chudst

Unosu nevesty moc nefandim. Proste kamaradi zenicha se vetsinou dohodnou a unesou nevestu do nejake hospody, zenich je najde a plati za ne utratu. Varianty jsou nasledujici (nechtelo se mi je vypisovat, tak jsem je zkopiroval, je to celkem vystizne):

1. únosci se dohodnou s nevěstou

  • ta se pak v nestřežený okamžik vyplíží ven, rychle se nasedne do auta a zmizí …

=============­=================

2. únosci se nedohodnou s nikým

  • nevěstu odlákají pod nějakou záminkou a zároveň zabaví ženicha, nevěstu pak „nacpou“ do auta a zmizí…

… oba případy pokračují stejně:
ženich zjistí, že je bez nevěsty a začne ji hledat.

=============­=================

Opět více možností:

1. někdo z „pozůstalých“ ví, kam se jelo, a tak ženicha naviguje. Nevěsta celkem rychle objevena, účet zaplacen (celé hospodě) a slavnostní návrat zpět (dle mého jediná možnost jak nezkazit svatbu).

2. nikdo nic neví, ženich s tím ale tak nějak počítal a vydá se na cestu. Únosci mají dost rozumu a nejsou daleko. Ženich je najde, zaplatí se účet a jede se zpět.

=============­=================
3. nikdo nic neví, jezdí se chaosně, ženich je naštván, svatba jde do háje…

Zdroj: http://www.be­remese.cz/dis­kuse/tema/unos-nevesty-5/

Další odpovědi
hanulka11

Jsou to nešvary kamarádů, kteří si chtějí popít a myslí si kdovíjaký neudělají rozruch ,když nevěstu unesou. Mnohdy je tím zkažená celá svatba ,jak pro novomanžele i pro svatebčany.
Doplňuji:
rozhodně se nevěsta nikde svázaná nedrží, ani nemá zavázané oči

fcoop

Někdy to dopadne docela špatně.
Hlavně,když se popije.
-------------------http://blog.za­rohem.cz/clanek­.asp?cislo=1116
Doplňuji:
Druhý pokus:
http://blog.za­rohem.cz/clanek­.asp?cislo=1116

Alesh

Jsi-li potenciální ženich, tak bacha, aby jsi nedopadl jako ten, o kterém nám vyprávěl kolega z práce. On to teda někde asi četl, myslím, že to bylo z ciziny. No zkrátka, nevěstu unesli a pak samozřejmě ji někde drželi, vypadalo to, že to je na dlouho, tak si to tam nevěsta rozdala s únoscem. Jenže to neodhadli a ženich je načapal ještě „v akci“. Myslím, že se následně nechal rozvést. 😉

venkovan

Únos nevěsty je jakýsi zvyk, ale jak tu mnozí píší, dost často se zkazí celé svatební posezení apod. V nejlepším případě to dopadá tak, že ženich nevěstu hledá hodiny po okolí a tím se rozpadne atmosféra na svatbě. V horším případě dochází k rvačkám když to únosci přeženou, stávaly se i smrtelné dopravní nehody.
Pokud někdo nevěstu přesto musí unést, tak ať je to v místě kde svatba probíhá – třeba ji unesou do baru který sousedí se sálem kde je svatební pohoštění. A je potřeba domluvit maximální čas na hledání – 10 minut bohatě stačí.
Lepší je zvyk vydražit svatební střevíc nevěsty, přemýšlím jestli nezavést naplnění podprsenky nevěsty platnými bankovkami, v Čechách o nominální hodnotě + 2000,– Kč. No možná, že v některých případech by bolo vhodné hodnotu bankovky snížit aby svatebčané se nezrujnovali, protože vaky mají hodně velký objem.

elektrikář

Pokud je to předem domluvené je to legrace, jen to nesmí trvat moc dlouho. Jinak se vše pokazí.