Ajush

Co je to umrlčí komora?

Musí přespat v umrlčí komoře…

Nejlepší odpověď
kenyrts

Je to místo,kde byl uložen neboštík před pohřbem.
Toto je ukázka z „Divé Báry“
Bára celou ves pobouřila, měla celou noc přespat v umrlčí komoře. Prý se jistě polepší, ale Bára se nebála. Lidé si říkali, že alespoň k večeru přijde k rozumu.

Další odpovědi
fortin

Je to sklad – chladírna v místě pohřební služby. Místnost která není populární.
V umrlčí komoře se udržuje teplota kolem 7°C.
Do umrlčí komory se přiváží zesnulí z nemocnic a služba je obléká, připravuje na pohřby, rozloučení v kostelích nebo kremaci.
S touto službou souvisí výroba rakví, polštářků, krajek, plastových křížků a příprava podobných tretek. Také spousta administrativní práce a zajištění svozu zesnulých i odvozu.
Bakterie jsou ničeny germicidním zářením, zapíná se po odchodu z márnice. Germicidní záření je tvrdší ultrafialové záření ze zářivky a je nebezpečné.
V umrlčí komoře jsem profesí zedník obkladač pokládal dlažbu a nic neobvyklého jsem tam nepostřehl. Jen jsem tam ze začátku nechtěl jít kvůli „staletému mrtvolnému prachu“.

Kdyby podle Erbena v umrlčí komoře vstala mrtvola, divá Bára by měla mít důvod k radosti že ožil človíček. Při umrlčí komoře člověka nejspíše napadá myšlenka že je tam v budoucnu místo i pro něj.

Místnost „umrlčí komora“ je součástí civilizované společnosti jako služba aby obec mohla fungovat.

http://www.stre­am.cz/video/153/397451-omega

Zdroj: http://www.stre­am.cz/video/3/377812-duch-v-marnici