Co je to umrlčí komora?

Musí přespat v umrlčí komoře....

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Je to místo,kde byl uložen neboštík před pohřbem.
Toto je ukázka z "Divé Báry"
Bára celou ves pobouřila, měla celou noc přespat v umrlčí komoře. Prý se jistě polepší, ale Bára se nebála. Lidé si říkali, že alespoň k večeru přijde k rozumu.

Další odpovědi:

Bronzový

Je to sklad - chladírna v místě pohřební služby. Místnost která není populární.
V umrlčí komoře se udržuje teplota kolem 7°C.
Do umrlčí komory se přiváží zesnulí z nemocnic a služba je obléká, připravuje na pohřby, rozloučení v kostelích nebo kremaci.
S touto službou souvisí výroba rakví, polštářků, krajek, plastových křížků a příprava podobných tretek. Také spousta administrativní práce a zajištění svozu zesnulých i odvozu.
Bakterie jsou ničeny germicidním zářením, zapíná se po odchodu z márnice. Germicidní záření je tvrdší ultrafialové záření ze zářivky a je nebezpečné.
V umrlčí komoře jsem profesí zedník obkladač pokládal dlažbu a nic neobvyklého jsem tam nepostřehl. Jen jsem tam ze začátku nechtěl jít kvůli "staletému mrtvolnému prachu".

Kdyby podle Erbena v umrlčí komoře vstala mrtvola, divá Bára by měla mít důvod k radosti že ožil človíček. Při umrlčí komoře člověka nejspíše napadá myšlenka že je tam v budoucnu místo i pro něj.

Místnost "umrlčí komora" je součástí civilizované společnosti jako služba aby obec mohla fungovat.

http://www.stream.cz/…

Zdroj: http://www.stream.cz/video/3/3 77812-duch-v-marnici

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.