Ella

Co je to turon?

Píšu seminární práci na zeměpis a v geografickém popisu území jsem narazila na slovo turon:
„Geologickým podkladem jsou bělohorské opuky spodního turonu s podložím měkkých glaukonitických slínů…“

Nejlepší odpověď
quentos

stratigrafický stupeň svrchní křídy, následující po stupni cenoman, po něm je stupeň coniak. Před 92–88 miliony let. Zavedený v roce 1842

Zdroj: www.cojeco.cz/in­dex.php?detail=1&s_lan­g=&id_desc=100049&ti­tle=turon