Co je to tumor?

má to něco společného s rakovinou

Nejlepší odpověď
rynek878

nádor, zvláště zhoubný,nebo:

Tumor (též zduření) je jakékoliv lokalizované zatvrdnutí nebo otok tkáně. Toto zduření může být způsobeno nádorovým onemocněním, ale příčinou může být i lokalizovaná infekce, alergická reakce např. štípnutí hmyzem

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tu­mor

Další odpovědi
panenka

Tumor (též zduření) je jakékoliv lokalizované zatvrdnutí nebo otok tkáně. Toto zduření může být způsobeno nádorovým onemocněním, ale příčinou může být i lokalizovaná infekce, alergická reakce např. štípnutí hmyzem. V klinice se pojmem tumor může označit jakákoliv hmatná rezistence, pro silnou asociaci pojmu tumor s nádorovými onemocněními se však toto označení již příliš nepoužívá a pojem tumor je vetšinou používán jen v souvislosti s nádory.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tu­mor

BEAES

Ano má, kámoš měl tumor na stehenní kosti, jednalo se o zhoubný nádor, musel podstoupit operaci, kde mu část kosti vzali a inplantovali homoštěp od dárce, pak následovaly chema a nyní je OK.

Michal

Je to jakési zduření zatvrdnutí na některé části těla nebo uvnitř.Tumoru říkáme též nádor.S rakovinou to může být
společné.Zjed­nodušeně:tumor zhoubný-tumor nezhoubný.Lépe to neumím vysvětlit.

ValkyraR

Tumor je v lékařské terminologii nádor a to buď benigní čili nezhoubný nebo maligní čili zhoubný.