Co je to traumatologie?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Trauma (z řeckého τράυμα – rána, zranění, 2. pád traumatu, podle řečtiny) v lékařství označuje náhlou zevní událost, která vede k narušení celistvosti a neporušenosti organismu (rány, zlomeniny, popáleniny). Mnohočetné trauma (polytrauma) vede zpravidla k šoku. Lékařský chirurgo-ortopedický obor, jenž se traumaty zabývá, se nazývá traumatologie neboli úrazové lékařství.

Další odpovědi
BEAES

Obor lékařství zabývající se prevencí, diagnostikou, léčením a rehabilitací poranění, zejm. pohybového ústrojí

mojitek

neni to úrazové oddělení?

Toruk

Náplní práce TRAUMATOLOGIE je akutní ošetření, následná péče a doléčování po úrazech.

ReHu

Úrazové oddělení.

martina1

Traumatologie je lékařský obor,který se zabývá akutním poraněním jakéhokoli orgánu v těle.Nejenom kostí a pohybového aparátu,jak tu mnozí píšete.V nemoc­nicích vznikají oddělení traumatologie nebo urgentní příjmy nebo emergensy.Je to vlasně jedno a totéž.Pacient s poraněním je převezen sem a zde je vyhodnocen jeho stav,jsou zajištěny životní funkce a jednotlivá zranění řeší specialista z jiných oborů.Zlomeni­ny=ortoped,po­ranění cév=plastik cévař,poranění ruky=plastický chirurg,poranění hlavy=neurolog a­pod.

Michal

To je úrazové oddělení nemocnice.

reganama

kostní a úrazová chirurgie