gepik

Co je to „těžká technika“?

Jistě, vím co to je, ale není mi jasná spodní hranice, kde končí lehká a začíná už těžká. Patří tam ještě bagr typu UNC, nebo menší minirypadla a kam třeba patří malotraktory např. Yukon či zahradní traktory.

Odpovědi
honza19hk

je to zpravidla každá strojní technika-bagr,bobek,UD­S,sklopka,jeřáb, VT-55,nakladač,atd…
Přesný rozdělení nevím,ale mezi stavebníky se používá tento název pro vše co má motor,není to osobní auto. a je to trochu těžší-stroje.
a malotraktor není těžká technika .Těžká technika se zpravidla používá ve stavebníctví,při demolicích,zemní práce. atd…

anonym

Mělo by to být od 12-ti tun výš, ale nejsem si úplně jistý.