*Sisii*

Co je to termínovaný vklad?

Prosím napište, je to ukol do matiky.. z wikipedie to nechápu, sem asi uplně blbá..:/ takže kdyby náhodou, prosím vysvětlení jak pro blbce :D děkujii :)
Doplňuji:
strašne moc děkuju všem :)) nejlepší odpověď dát nemužu, protože všeci ste se užasně rozepsali :)) fakt moc díky :)

Nejlepší odpověď
chudst

Jednoduse: do banky date penize, ktere muzete vyzvednout az za cas, ktery si navolite (prip. ktery je stanoven bankou) – deset let, napriklad. Vyhoda toho je, ze mate vyssi urocni odmenu; nevyhoda samozrejme ta, ze si to nemuzete vyzvednout drive. (Mozna za nejakou penalizaci ano, ale to uz k prikladu z matematiky nepotrebujete ;))

Další odpovědi
anonym

Jsou i tydenni – to ale znamena , ze minimalni peniz k tem nasporenym … ale , nez to tam nechat ladem. Pak muzete mesicni , rocni , 5 let i dele … kdyz to potrebujete do matematiky , zkuste si napr. Volksbank.cz a pak si tam vyberete – terminovany vklad. U te banky jsem ja , ale cislo uctu vam nenapisu. 🙂 -iv-

tom004

Vklad na sjednanou dobu,s pevnou úrokovou sazbou,která se nemění.Takže v podstatě víš,kolik po skončení sjednané doby dostaneš vyplaceno.

standa

VKLAD
= doneseš prachy do banky a vložíš je na svůj běžný účet

výhoda:

  • můžeš si peníze kdykoli vybrat

nevýhoda:

  • vklad není téměř vůbec úročen nebo jen

velmi nízkou sazbou

TERMÍNOVANÝ VKLAD
= doneseš prachy do banky a vložíš je na speciální účet

nevýhoda:

  • nemůžeš si peníze jen tak vybrat, ale musíš dodržet určitou lhůtu
  • a nebo si peníze vyzvedneš dříve, ale bude tě to stát nějaký sankční poplatek

výhoda:

  • termínovaný vklad je úročen výrazně lepší sazbou než-li vklad na běžném účtě