marci1

Co je to ťaplák ? 🙂

Doplňuji : Možná se jedná spíše o věc, údajně to má stát více peněz.

Nejlepší odpověď
annas

Jugarův odkaz nefunguje. Když jsem zadala slovo Ťaplák, objevilo se příjmení Ťapák – jde o slovenského herce, režíséra atd.

Ve Slovníku nespisovné češtiny je uvedený výraz ťáplý = hloupý, blbý. Jde o slangový výraz mládeže. K ní už nepatřím, takže jsem neslyšela.

Tudíž ťaplák by mohl být hlupák, blbec,.

Pomocí zájmena „kdo“ se ptáme na neznámou oobu = ťaplák, (hlupák, blbec) pomocí zájmena „co“ na zvíře nebo věc, – takže na otázku „co …“ jsem odpověď nenašla.

Pátrala jsem dál, něco jsem našla – tapláky, může jít o zkomolení, nevím jistě.
http://helium­.wikia.com/wi­ki/Tepl%C3%A1ky
http://www.vin­ted.cz/damske-obleceni/sportovni-kalhoty/7435456-damske-ruzove-taplaky

Tepláky – tapláky jsou zde na prodej. Jde tedy o věc. Např. dámské růžové teplé teplé tepláky = tapláky.

Výraz ťaplák se uvádí do souvislosti se školou, ale nikde není význam vysvětlený. .Je pravda, že v minulém století se hodně nosívaly tepláky (jako kalhoty) do školy, a to nejen do tělocviku.. Možná zkomolenina, možná inovace.

Podívala jsem se ještě do Rejzkova Etymologického slovníku.
" Psl. *teplъ je původem l-ové příčestí nedochovaného slovesa *tepti ‘být teplý, hřát’. Příbuzné je sti.tápati‘hře­je’,chet.tapaš­ša‘horko’"

Zde je tedy původní základ tapl i tepl. Opakuji, možná jde o inovovaný název tepláků z jiného materiálu ,protože je nosí malé děti, ťapají v nich – – ťap, ťap – takže z tepláků jsou moderní tapláky, možná i ťapláky. Může to být samozřejmě jinak, třeba jde i o oblastní název,.

Další odpovědi
johana 56

Možná interpret a výraz označuje jeho nosič
Nebo zimní teplá souprava

http://www.au­dio3.cz/goods­.asp?gid=228081­8&source=xml

http://www.mo­drykonik.cz/mar­ket/detske-zimni-overaly-kombinezy/hkrj/zim­ni-taplak-souprava/

Doplňuji

Osobně jsem se s výrazem nesetkala.

K mému překvapení se před chvílí dověděla od kamarádky pracující ve sklenářství ,že takto přeneseně nazývají kolegu patlala – nemehlo,nešiku,kte­rý tmel vždy ‚naťape‘ hlavně tam,kam vůbec nepatří.

anonym

Asi slovenskej herec.
https://www.go­ogle.cz/search?q=fe­lace&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=FBzWVeabKuS­qywPP2peQCw#q=%C5%A4a­pl%C3%A1k
Můj odkaz funguje normálně Annas!,jen jsem myslel,že je to Tapák,
ťaplák by mohl být člověk,co tápe,jinak netuším.

setapouch

annas vyjmenovala vše, co to není, ale odpověď nikde. Ale hlavně, že jiným odpovědi maže.

johana 56

@setapouch

Pokud se snažím zachovat si objektivní nadhled,není podle mne kritika odpovědi jiného uživatele bez vlastního vyjádření se k tématu příliš relevatní…

annas

Ad johana. Děkuji.
Interpret Merdan Taplák a jeho nosič. Nešťastný háček.
Jinak tepláky jsem vysvětlila.

johana 56

Annas
nemáte za co děkovat.U každého neznámého slova je zajímavé zjistit,co znamená a o tom Odpovědi jsou.
Právě jsem zjistila,že kamarádka ho zná jinak 🙂

annas

Ad jugar, omlouvám se, odkaz jsem opravdu neotevřela. Navíc nebyl výraz Ťaplák, ale Ťapák.

annas

Ad Jugar, je to nesolidní. Tys smazal nefunkční odkaz a vložil jiný. Já se nepodívala. Ale šlo o Ťapáka.

anonym

Já nic nemazal.

gecco

Setapouchu, prosím, omluv Annas…
Podala vysvětlení…
😉
Problémem je Jugarova ´prvotní´ odpověď – kdy se, asi, ´přeťuk´´ – a ještě se tváří jako ´oběť´´…
___
Jugare – mělo to být – Blb… Ne, vlastně, promiň i ty – BLB…
Mne zklamal CapsLock…