Co je to superpočítač?

Co je superpočítač a jak se liší od počítače?

Odpovědi
hem

Otázku nelze přesně zodpovědět, hranice mezi počítačem a superpočítačem není pevně dána. Někdy se mluví o nejméně desetinásobku výkonu stolního počítače.

Superpočítače dnešní doby jsou charakteristické svou rozšiřitelností. Běžně se setkáte se stroji s několika desítkami až stovkami procesorů a operační pamětí v řádu TB. Tento výkon lze dále rozšiřovat připojením dalších desek s procesory a paměťmi, případně připojením dalších počítačů do jednoho superstroje (cluster).

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Superpo­čítač

led

Povedala by som – slovná hračka a obchodný ťah. V porovnaní s počítačom v roku 1955 dnešné počítače sú svojim výkonom – superpočítače.
môj prvý počítač mal až 1kB.