HerbiG

co je to Supernova?

Nejlepší odpověď
annas

Hvězda projevující se náhlým vzplanutím, prudkým vzrůstem jasnosti – stručnější definice

http://slovnik-cizich-slov.info/supernova

supernova – astronomie, hvězda, která náhle zvýší svou jasnost až stomiliónkrát. Ke vzplanutí supernovy dojde, když teplota v nitru hvězdy převýší 3 miliardy stupňů. Přitom dochází k syntéze těžkých prvků a k intenzivnímu výronu záření a hmoty.
V Galaxii vzplane supernova přibližně jednou za několik století (v minulém tisíciletí to bylo v letech 1006, 1054, 1572 a 1604).

http://www.co­jeco.cz/index­.php?id_desc=92570&s_lan­g=2&detail=1&ti­tle=supernova

anonym

ocko a neni vam hamba .. co jste napsala vy ? a neni vam hamba sbirat od stareho Axlicka falesne body , kdyz jste napsala do odpovedi uplnou blbost , ktera nema s odpovedi vubec nic spolecnyho ? nebo zrovna ten bod od nej je ten pravy ??
uz nam to konecne vysvetlete .. jak to tedy s tema bodama je … rano mi bylo zle jenom z vas , ted uz i z neho …-iv-

annas

Iv, Qui tacet, consentire videtur…

anonym

+an., priste mi to radsi odsouhlaste cesky ! :)

  • iv-

anonym

Ocko,proč píšeš v množném čísle?!

anonym

Chceš mi něco, barbakánku? Nepsala jsem přece Tobě, nebo máš snad nový nick?

anonym

Ano,chci,ocic­ko.Proč píšeš v množném čisílečku?

bolak

:))

anonym

barbakánku, asi proto, že je zjevné i nejslepějšímu stvořeníčku, že tady si hlavu namáhají jenom ti dříve narození. Jenže tobě to, broučínku, vysvětlovat přece netřeba, protože i ty máš očička, a to dokonce dvě, v hlavě rozum, o kterém rozhodně nepochybuji, takže sám vidíš určitě totéž, co já. Množné číslo? Možná jsem neměla uvádět jenom staré ženské, ale na slovo „starý“ jste vy – pánové chytlavější.

anonym

Broučínku,tak tohle mi neřekla ani má stará! 😁

anonym

😁:-D:-D