Co je to statutární?

třeba, statutární orgán

Nejlepší odpověď
annas

Význam slova statutární podle slovníku – jednající podle statutu, tj. podle určitého řádu, předpisů, které jsou nutné pro zřízení a jednání nějaké instituce.

Vysvětlení pojemu statutární orgán.
Obchodní zákoník stanoví, že právnická osoba jedná prostřednictvím statutárního orgánu, obecné vymezení pojmu však neupravuje. Toto vymezení nalezneme v ustanovení občanského zákoníku, které pojednává o statutárním orgánu jako o tom, kdo je oprávněn činit právní úkony právnické osoby neomezeně ve všech věcech na základě smlouvy o zřízení právnické osoby, zakládací listiny nebo zákona. Omezit jednatelské oprávnění lze, ale jen v rámci vnitřního uspořádání právnické osoby, vůči třetím osobám je takovéto omezení neúčinné. Ustanovení Obchodního zákoníku pak pro jednotlivé obchodní společnosti a družstvo upravují a určují konkrétní statutární orgán.

Zdroj: http://www.bu­sinessinfo.cz/cz/cla­nek/orientace-v-pravnich-ukonech/odpovednost-statutarniho-organu-opu/1000818/47311/

Další odpovědi
panenka

statutarní organ znamená že jde o české práva více v odkazu.
DOPLNÍM JEŠTĚ ŽE STATUTARNÍ ORGÁN TVOŘÍ OSOBY OPRÁVNĚNÉ JEDNAT JMÉNEM PRÁVNICKÉ OSOBY-SDRUŽENÍ SPOLKŮ A PODOBNĚ.ZDE JE ODKAZ NA STRÁNKU.
CS.WIKIPEDIA.OR­G/WIKI/STATUTÁR­NI-organ

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/CEO