Adam2

Co je to státní jazyková zkouška a mezinárodní jazyková zkouška?

Co je to mezinárodní jazyková zkouška? Jakou jazykovou úroveň dle SERR má maturita a je to státní jazyková zkouška? Ma každý, kdo se narodí v nějaké zemi jako rodák, automaticky C2 z jazyka, kterým se v dané oblasti, kde žije, mluví? Který německý jazykový certifikat myslíte, že je lepší? Österreichisches Sprachdiplom, nebo Goethe-zertifikat?

Nejlepší odpověď
annas

Státní jazyková zkouška základní
"Uchazeč má zkouškou prokázat hlubší znalosti a větší míru osvojení cizího jazyka, a to v rozsahu jazykových prostředků a znalostí stanovených učebními osnovami pro základní kurz na jazykové škole.

Rozklikněte si nadisy, najdete stupně znalostí pro začátečníka, středně pokročilého a pokročilého.

http://www.ja­zykovezkousky­.cz/10

Lepší je mezinárodní jazyková zkouška než státní.
"Cambridgské zkoušky z angličtiny

Certifikát o mezinárodní cambridgské zkoušce spolehlivě vypovídá o tom, jaké jazykové dovednosti máte, a to jak v oblasti akademické angličtiny, tak obecného a obchodního jazyka. Například v případě Cambridge English: First ho uznává více než 15 000 organizací po celém světě. Otevírá vám tak dveře k novým zkušenostem a možnostem. Mezi tisíci organizací, které uznávají Cambridgeské certifikáty naleznete často ty nejprestižnější."

http://www.ccsko­lajazyku.cz/ces­ke-budejovice/kur­zy/mezinarodni-zkousky

Mezinárodní zkoušky z němčiny – dovíte se i o různých certifikátech

https://www.go­ethe.de/ins/cz/cs/spr/­prf.html

Nejlepší odpověď dostanete přímo ve škole. Ta zná směrnice, co je možné atd.
Státní maturita – otázky

Na jaké skutečné úrovni dle SERRJ (Společný evropský referenční rámec pro jazyky) by měli být žáci, pokud chtějí dělat z cizího jazyka maturitu základní?
Žák, který bude konat maturitu, by měl dosáhnout úrovně B1.

Další dotaz
Pokud má žák ve škole možnost složit certifikovanou zkoušku na úrovni C1 (tzn. vyšší než úroveň maturity), je možné, aby mu byla po jejím úspěšném složení uznána maturita z cizího jazyka, aniž by ji musel skládat? Lze tímto způsobem prominout/uznat zkoušku z cizího jazyka v profilové části?
http://www.no­vamaturita.cz/ci­zi-jazyk-u-obecne-dotazy-1404033964.html

Rozklikněte si odkaz – modré písmo – a dovíte o úrovni SERR.