Kiklopofoun

Co je to stárnutí?

Proč vlastně lidi stárnou?

Myslim tím proč, jestli je nějaká chyba v těle nebo tak.

Nejlepší odpověď
annas

Stárnutí je proces, v němž probíhají určité změny v organismu. Ty se týkají všech živočichů, končí zánikem, u člověka smrtí.

Člověk má geneticky nastavené, že od určitého věku se jeho buňky v těle „neopraví“, protože se špatně hojí, často se neobnoví, proto zaniknou a tím končí i jeho život. Liší se biologický věk – např. duševní svěžest – od věku fyzického. Každý má délku stanovenou jinak … někdy jsou staří mladcií a mladí stařící …

Nešťastné kdyby … ale kdyby lidé neumírali, byla by země přelidněna, nebyl by dostatek jídla pro všechny, chyběla by voda atd.

Samozřejmě tím, že člověk zanechá potomky, předá jim své geny, „žije“ jistým způsobem dál… takový je koloběh života, jeden odede ze světa, jiný na něj přichází … roste, stárne atd…

Proč? Zkuste uvažovat, proč jste nezůstal dítětem, kolik měli roků rodiče, když jste se narodil, kdo vás živí, co se děje kolem vás … atd.

Všechno má svůj čas …

Další odpovědi
anonym

… stárnou, umírají, aby se rodili noví lidé

…četl jsi v odkazu?

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Stárnu­tí

iceT

Stárnutí je opotřebovávání organismu.

lexx

stárnutí je biologický fenomén by opotřebený jedinec uvolnil místo mladým, zdravým, silným…a tak furt dokola

Jo ! výjimkou jsou české (a nejenom) úřady a státní správa kde vysloužilí páprdové
co sotva trefí na záchod a udrží moč slouží až do smrtky neboť stále mají málo ! zatímco mladí, vzdělaní a perspektivní dřepí na pracáku, dělaj podřádný práce leda, zajímavý paradox, co diskutéři ?

marci1

Když se nad pojmem stárnutí zamyslíme, je to vlastně součást vývoje organismu, jde však o proces, při němž dochází k postupné ztrátě fyzických a psychických schopností. Zvyšuje se riziko onemocnění a smrti. Dochází ke změnám ve funkceschopnosti organismu. Pokud člověk i ve starším věku má stále smysl pro humor, rád si pořád „hraje,“ raduje z maličkostí, dbá na to, aby jeho tělo fungovalo jak mělo, pak není mít ze stárnutí vůbec žádné obavy. 🙂♥