Coon

Co je to sprit?

Hledám něco o grafických kartách a narazila jsem na tohle slovo. V překladu z angličtiny mi vyšlo něco jako podpěra, nebo výhonek :) Takže stejně úplně nechápu, co je to sprit v ajťáckém slova smyslu. Jinak to, co jsem si četla – je tam uvedeno cosi o podpoře spritů, jestli tedy význam slova závisí na kontextu.
Děkuju

Nejlepší odpověď
Vojtěch

Tady to máte vysvětleno

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Spri­te_%28po%C4%8D%C3%AD­ta%C4%8Dov%C3%A1_gra­fika%29

Další odpovědi
NotFound

Slovo sprit je nejspíše počeštěně „sprite“, což byly (možná i dnes jsou) jednotlivé obrázky, řezy ( či postavičky) ze kterých se skládá scéna například ve hře…

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Sprite_(po­čítačová_grafi­ka)