Kopta

Co je to SPOILER?

Doplňuji:
Abych pravdu řekl, chtěl jsem ten filmovej, ale potěšili mě i ostatní odpovědi, velice děkuji!

Nejlepší odpověď
bolak

Myslíš u filmu? Vyzrazení děje. Třeba kdybys mi řek, že jdeš večer do kina na šestej smysl a že seš natěšenej jako mimino, protožes to ještě vživotě neviděl, a já to na to řek: „jóóó…úúú…šestej smysl, skvělej film, a ten konec, kdy Malcolm Crowe zjistí že je mrtvej, ten je fakt parádní, na to těš…“

Tak to by byl spoiler, a většinou je za to facka.

Další odpovědi
Hlada

Je to výraz z angličtiny – pustošitel, kazisvět, lupič.
U nás se dlouhodobě používá v motorismu. Přítlačné křídlo, rušič vztlaku, rozrážeč vzduchu, např. u kamionu.
V poslední době se používá ve smyslu nápovědy, odtajnění v počítačových hrách nebo geocachingu.

mosoj

Je prakticky obrácené křídlo letadla.

hanulka11

Spoiler má více významů:

V technice

Spoiler (automobil)
Spoiler (letectví)

V kultuře

Spoiler (kultura)