Co je to splátkový kalendář?

Definice splátek,tabulka a graf.Jak splátky fungují,jaký jsou na určitém příkladu úroky

Nejlepší odpověď
Monika

Splátka je pravidelná platba obvykle v předem stanovené výši, kterou osoba nebo právnický subjekt postupně splácí svůj závazek. Platba pomocí řady splátek rozkládá hrazení závazku v čase, a umožňuje tak dostát závazkům ve výši, která by neumožnila jednorázové splacení, protože nositel závazku by nesehnal dostatečnou hotovost. Na druhou stranu placení ve splátkách obvykle za strany nositele závazku znamená nutnost kromě samotné dlužné částky platit také úrok, vyjadřující cenu peněz, které zaplatí opožděně.

Nejobvyklejším případem splátek je splátka daného úvěru dlužníkem věřiteli. Používá se obvykle u hypoték, úvěrů ze stavebního spoření, spotřebitelských úvěrů a podobných finančních produktů. Z hlediska spotřebitele má podobný charakter i leasingová splátka. Splátky je však možné dohodnout i v případě závazků mezi podnikateli, daňových závazků vůči státu a jinde.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Spl%C3%A1­tka