Jose1f

Co je to součinitel prostupu tepla?

Jak vysvětlíte laikovi, co mu sděluje hodnota součinitele prostupu tepla U = 1,3 W/m2K?

Nejlepší odpověď
SajmonModer

Součinitel prostupu tepla, který se většinou označuje písmenem U a udává v jednotkách W/(m2K), charakterizuje tepelně izolační schopnost konstrukce. V tepelné technice budov to je nejdůležitější veličina, s níž pracují architekti a stavební inženýři při navrhování. Smysl a význam této veličiny je snadno pochopitelný i pro neodborníka. Více zde:

Zdroj: http://www.sta­vebnictvi3000­.cz/clanky/sou­cinitel-prostupu-tepla-co-to-je-a-jak-se-nim-pracuje/

Další odpovědi
kazisvět

K pochopení významu a relací mně nejvíce pomohla informace, že zeď u novostaveb má prostup 0,25 W/m2K.
Pokud chcete vysvětlení podrobné, ale ne moc pro laiky, podívejte se na odkaz ve zdroji.

Zdroj: en.wikipedia.or­g/wiki/Thermal_con­ductivity