Oprah

Co je to SONO (podruhé)

Pokud sonografií vidíte orgány v těle,bylo možné vidět i to,že měl pejsek neprůchodná střeva a údajně střevo přirostlé ke stěně?Jak nám potom řekli,že kvůli tomu zemřel?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Scela určitě to vše bylo vidět.
Protože je ultrazvuk jedním z nejjednodušších a nejdostupnějších vyšetření, půjdete na něj pravděpodobně kdykoliv, když Váš lékař jenom trochu zapochybuje o orgánech ukrytých ve Vašem břiše. Těmi jsou především játra, žlučník, ledviny, slezina, slinivka a třeba i aorta. Nejčastěji toto vyšetření podstoupíte při podezření na žlučníkové či ledvinové kameny. Také například zánětlivé jaterní změny jsou dobře parné na ultrazvuku. Podstatnou roli také sehraje při prvotním vyšetřování při podezření na nějaké nádorové onemocnění.