Oprah

Co je to SONO

Mému pejskovi na veterině dělaly sono,než jim zemřel,mohly by jste mi napsat co to sono je?Co mu vlastně dělaly?

Odpovědi
kenyrts

Co je to sono?
Že je zvuk významným pomocníkem při vyšetření nemocného věděli již staří lékaři. Bez moderních vyšetřovacích postupů a přístrojů jim nezbývalo nic jiného, než pacienta řádně „proklepnout“. Nebolestivé ultrazvukové vyšetření Vás proklepne opravdu dokonale. Kvalitně zobrazí téměř všechny orgány ve Vašem těle kromě těch, které se ukryjí za kost (například mozek).

hujer

Sono (nezkráceně sonografie) je jedna ze zobrazovacích metod, něco jako rentgen. Zvěrolékař prohlížel nejspíš břišní dutinu, aby zjistil, co je příčinou potíží Vašeho pejska. Jeho to nebolelo…